Giant

10. edycja Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem

Miasto : Wrocław
Miejsce : Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska 184)
Data : 20.04.2018
Godzina : 08:00 - 16:00
Status : zakończone
10. edycja Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem
Konferencja PLGBC Dzień Ziemi 2018 z zielonym budownictwem: Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast

 

20 kwietnia br. odbędzie się 10. edycja Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pod hasłem Nowa tożsamość i potencjał zrównoważonych miast we Wrocławiu. To cykliczne wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z danym samorządem terytorialnym - w tym roku z Urzędem Miejskim we Wrocławiu. Stanowi platformę komunikacji doświadczeń i opinii ekspertów propagujących zrównoważony rozwój miast w oparciu o zielone budownictwo, skupionych wokół środowiska gospodarczego, naukowego oraz społecznego w Polsce. W programie przewidziano inspirujące spotkania, merytoryczne dyskusje i networking.

 

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 10. edycję Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem. Będzie mowa o nowej tożsamości i potencjale zrównoważonych miast. Podejmowana będzie tematyka wyzwań i sposobów na zrównoważony rozwój, polepszanie się jakości życia, a także na przyciągnięcie inwestorów. Omówiona zostanie perspektywa miast przyszłości, w których zrewitalizowana przestrzeń miejska jest atrakcyjna, funkcjonalna i wychodząca naprzeciw użytkownikowi. W centrum zagadnień pojawi się potencjał zielonego budownictwa i korzyści w kontekście celów zrównoważonego rozwoju. Ważnym aspektem podejmowanym w dyskusji będzie także rola architekta i dewelopera w procesie tworzenia zielonej tkanki miejskiej. Podjęta zostanie próba określenia, jak powinno postępować świadome i dojrzałe społeczeństwo w obliczu proekologicznych wyzwań. Podsumowaniem Konferencji będzie prezentacja możliwości wsparcia i finansowania zielonych rozwiązań przez ekspertów z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 

Dzięki efektywnej współpracy z Partnerami, program tegorocznego wydarzenia zapowiada się ciekawie. Pojawią się znamienici eksperci. Będzie to przede wszystkim unikalne spotkanie, wymiana opinii i networking w gronie samorządowców, inwestorów i deweloperów, producentów, jednostek naukowych, organizacji pozarządowych, architektów i urbanistów.

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski we Wrocławiu. Także tegoroczną edycję, Konferencji wspierać będą partnerzy i patroni. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Wrocław, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, a także Stowarzyszenie Architektów Polskich - Oddział we Wrocławiu, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Belgijska Izba Gospodarcza, Polska Federacja Rynku Nieruchomości, Izba Projektowania Budowlanego, Towarzystwo Urbanistów Polskich. Patronat Merytoryczny objęła Polska Izba Inżynierów Budownictwa - Oddział we Wrocławiu. Konferencję wspierają liczni Patroni Medialni. Partnerem Głównym wydarzenia jest firma KNAUF INSULATION, a Sponsorem - SKANSKA.

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: PLGBC
Napisz pierwszy komentarz