PGE Narodowy

GIS W PRAKTYCE "Miejskie systemy GIS - dane przestrzenne w zarządzaniu miastami"

Miasto : Warszawa
Miejsce :
Data : 15.12.2016
Godzina : 10:00 - 15:40
Status : zakończone
GIS W PRAKTYCE "Miejskie systemy GIS - dane przestrzenne w zarządzaniu miastami"
Zapraszamy na seminarium z cyklu GIS W PRAKTYCE, które odbędzie się 15 grudnia br. w Warszawie. Jego celem jest przedstawienie zastosowania systemów GIS w zarządzaniu miastami.

Podczas tegorocznego spotkania będą wykłady i case study nt. zastosowania danych przestrzennych w miastach, na przykładzie MSIP w Kielcach, Systemu Informacji Przestrzennej Gdańska oraz doświadczeń warszawskiej straży miejskiej. Seminarium to także okazja do spotkania i porozmawiania z zaproszonymi specjalistami, a także wymiany doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy wszystkimi zgromadzonymi na seminarium osobami zainteresowanymi omawianą tematyką.

Między innymi w programie:

  • Rola zasobów i technologii geoinformacyjnych w rozwoju oraz integracji systemów „smart city” (Prof. dr hab. inż. Dariusz Gotlib, Politechnika Warszawska)

  • GIS w warszawskiej Straży Miejskiej (Olga Prasolik, Z-ca Naczelnika Wydziału Centralne Stanowisko Kierowania)

  • Budowa systemu informacji przestrzennej miasta od podstaw na przykładzie Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej (MSIP) w Kielcach. (Leszek Najgeburski, U.M. w Kielcach)

  • System Informacji Przestrzennej Gdańska - rozwiązania systemowe (Krystyna Żochowska, Główny Specjalista, Administrator SIP Urząd Miejski w Gdańsku, Mateusz Żuk, Specjalista ds. GIS w Biurze Rozwoju Gdańska)

  • Otwieranie danych - doświadczenia Warszawy (Tadeusz Osowski, Z-ca dyrektora Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji, Urząd Miasta Warszawa)

  • Wysokorozdzielcze zobrazowania satelitarne w służbie miast (Mateusz Maślanka, ProGea Consulting)

  • Portal Geostatyczny – źródło informacji o przestrzeni i społeczeństwie miast (Janusz Dygaszewicz, dyrektor Departamentu Programowania i Koordynacji Badań GUS)

 

Szczegółowy PROGRAM szkolenia oraz tematyka kolejnych warsztatów w tym cyklu: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2016/msg/index.php

 

Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2016/msg/formularz_pr10.php

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz