Giant

EKO Stworzymy biurowiec z charakterem

|
Biurowiec Szkotnik będzie na miarę drugiego co do wielkości miasta województwa małopolskiego! - zapewnia Jacek Okoński, właściciel firmy Czakram.
Jacek Okoński
Jacek Okoński, właściciel firmy Czakram fot. Michal Gniadek

Budowa biurowca Szkotnik ma dla Pana nie tylko ekonomiczne znaczenie?

Rzeczywiście. To właśnie w tamtym miejscu wiele lat temu rozpocząłem swoją działalność gospodarczą w branży mechaniki samochodowej i montażu instalacji LPG. Tam wszystko się zaczęło i po latach postanowiłem nadać temu miejscu nowy charakter, podnieść jego rangę. Sięgając pamięcią do lat 70-tych ubiegłego wieku przypominam sobie jak tamten teren był zaniedbany. Swoją siedzibę miała tam jednostka wojskowa. Dziś jednak jest to atrakcyjna nieruchomość. Wraz z rozwojem miasta zaczęły się tam pojawiać firmy, które korzystnie wpływają do dziś na atrakcyjność tego gruntu. Jest stacja benzynowa, jedna z bardziej rozpoznawalnych sieci restauracyjnych, niebawem zostanie przebudowane pobliskie skrzyżowanie, które rozwiąże problemy komunikacyjne w tej części miasta. Idealnie w tamto miejsce wkomponuje się nasz biurowiec.

Wielu jednak nie wróży tej inwestycji powodzenia, bowiem w Tarnowie jest wiele powierzchni biurowych, które mają problemy z najemcami.

To nie będzie przecież ogromny budynek. Nasz biurowiec będzie na  miarę Tarnowa. Ten trzykondygnacyjny obiekt, z podpiwniczonymi garażami, wybudowany w nowoczesnej technologii jest potrzebny w Tarnowie. Proszę zwrócić uwagę, że większość powierzchni biurowych w tym mieście znajduje się w starych kamienicach. Owszem są one ulokowane przy renomowanych ulicach, jednak najemcy mają problem związany z adaptacją, bowiem muszą się liczyć z konserwatorem zabytków oraz małym metrażem. Nasz biurowiec natomiast gwarantuje wysoki standard a powierzchnie będą dostosowane do potrzeb najemców. To właśnie oni będą mieć decydujące zdanie przy aranżacji pomieszczeń. Oferujemy także miejsca parkingowe. Istotne jest  także to, że nasz biurowiec daje możliwość obecności w charakterystycznym, łatwym do zidentyfikowania miejscu. To zarazem lepsza rozpoznawalność oraz prestiż.

Zatem jak prezentuje się zainteresowanie możliwością wynajęcia powierzchni w biurowcu Szkotnik?

Już około 30 podmiotów gospodarczych jest zainteresowane naszym biurowcem. Stawiamy jednak dość wysokie wymagania, gdyż chcemy naszemu obiektowi nadać pewien charakter. Na pewno nie będzie sytuacji, w której każdy kto się do nas zgłosi będzie mógł skorzystać z naszej oferty. Chcemy budować markę o konkretną dziedzinę, która na chwilę obecną nie jest jeszcze sprecyzowana, bowiem trwają negocjacje z najemcami. Po ich zakończeniu okaże się, która branża będzie dominująca. Trudno teraz gdybać czy będzie to branża medyczna, prawnicza lub bankowa itd. Mogę jednak już stwierdzić, iż mało prawdopodobne jest ukierunkowanie na branże handlową.

Coraz więcej inwestorów stawia na zielone budownictwo. Biurowiec Szkotnik będzie mógł się pochwalić rozwiązaniami ekologicznymi?

Tak, bowiem nasza polityka zakłada bycie przyjaznym dla środowiska. Po pierwsze, sami najemcy zwracają coraz częściej na to uwagę. Po drugie, zielone budownictwo ma wpływ na późniejsze koszty związane z eksploatacją obiektu. Zastosujemy nowoczesne technologie, w tym między innymi wielofunkcyjne piece gazowe, ale będzie także możliwe ogrzewanie za pomocą odnawialnych źródeł energii.

Ta inwestycja diametralnie wpłynie na zmianę wizerunku tej części miasta.

Oczywiście. Mamy nawet nadzieję, że damy impuls, stworzymy pewien wzorzec, który podchwycą inni inwestorzy chcący budować lub modernizować istniejące już obiekty. Dzięki temu ta część miasta zyska większą renomę.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Paulina :
Nic tylko czekać, aż w Szkotniku zaczną swoją działalność pierwsze firmy, bo wydaje się on być jedną z najciekawszych inwestycji w Tarnowie
20 września 2012 16:55