CubiForms

Zabytki na placu budowy

Wywiad z: Jacek Kosiński, partner zarządzający kancelarii Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni

Czasem podczas prowadzenia prac budowlanych generalni wykonawcy trafiają na znaleziska archeologiczne. Ukryte w ziemi skarby mogą przysporzyć inwestorom sporo problemów. O wpływie zabytków na realizację inwestycji opowiada Jacek Kosiński z kancelarii Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni.

czytaj więcej >

Tak chcemy pracować za kilka lat

Wywiad z: Christian Jansen, menedżer ds. relacji z najemcami na rynku polskim, Union Investment Real Estate

Jakie będą biura przyszłości? Union Investment Real Estate postanowił to sprawdzić. O wynikach badania dotyczącego trendów i kierunków rozwoju powierzchni biurowych do 2020 r. rozmawiamy z Christianem Jansenem, menedżerem ds. relacji z najemcami na rynku polskim.

czytaj więcej >

Generalny wykonawco, nie jesteś sam!

Wywiad z: Tomasz Augustyniak, Partner Zarządzający Go4Energy i Katarzyna Podyma, Sales & Marketing Director Go4Energy

Dla deweloperów komercyjnych certyfikacja stała się ważnym aspektem podczas realizacji inwestycji. Coraz częściej jej przeprowadzenie zlecane jest generalnym wykonawcom. Mogą oni jednak liczyć na wsparcie. Eksperci firmy Go4Energy tłumaczą, na czym ono polega.

czytaj więcej >

Przeprowadzka – gra na kilku frontach

Wywiad z: Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals.

Firmy z różnych powodów decydują się na zmianę biura. Wiele z nich obawia się jednak procesu relokacji. Jak płynnie przeprowadzić się do nowego miejsca tłumaczy Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals.

czytaj więcej >

Placemaking w nieruchomościach

Wywiad z: Jan Jakub Zombirt, Dyrektor, Dział Doradztwa Strategicznego, JLL

Biurowce coraz częściej otwierają się na mieszkańców. Dlaczego tak jest? Co jest potrzebne do tego, by wykreować miejsce, które przyciągnie ludzi? O placemakingu w nieruchomościach opowiada Jan Jakub Zombirt, dyrektor w dziale doradztwa strategicznego, JLL.

czytaj więcej >

Inwestorzy wybierają Kraków

Wywiad z: Sebastian Wysocki i Kamil Tyszkiewicz

Czym Kraków przyciąga inwestorów? Jak stolica Małopolski wypada na tle innych polskich miast? O tym, co składa się na pozycję biznesową Krakowa opowiadają Sebastian Wysocki, menedżer oddziału Antal w Krakowie i Kamil Tyszkiewicz, Dyrektor, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE.

czytaj więcej >

Dużej przestrzeni nie trzeba się bać

Wywiad z: Marta Janiszek, kierownik działu projektowego Interbiuro Design & Fitout

Jak zaaranżować duże biuro, by pracownicy dobrze się w nim czuli? Jak efektywnie wykorzystać większą przestrzeń? Urządzenie niemałego biura może przerażać inwestora i budzić takie oraz inne pytania, ale jak przekonuje Marta Janiszek z firmy Interbiuro Design & Fitout tego procesu nie należy się bać.

czytaj więcej >

Sen – nowy benefit pracowniczy?

Wywiad z: Magdalena Filcek, autorka „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu”

Obecnie wiele osób ma poczucie zmęczenia i wypalenia zawodowego. W odpowiedzi na to, firmy wprowadzają drzemki jako element realizowanego programu work-life balance. O sile krótkiej drzemki opowiada Magdalena Filcek, autorka „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu”.

czytaj więcej >

Czego pragną programiści?

Wywiad z:

Programiści to pracownicy, wokół których krąży wiele legend biurowych. We wstępie raportu „Czego pragną programiści” czytamy, że są oni postrzegani jako bardzo wymagający względem warunków i miejsca pracy. Czy rzeczywiście są aż tak kapryśni?

czytaj więcej >

Polska – bezpieczny adres dla inwestorów

Wywiad z: Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals

Zainteresowanie inwestycjami w nieruchomości rośnie na całym świecie. Jak na tle innych Państw wypada Polska? O tym, co przyniósł miniony rok i czy 2018 r. to dobry czas na to, by zainwestować w nieruchomości dochodowe opowiada Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals.

czytaj więcej >
CubiForms
mantra