Giant

Biurowiec w Bełchatowie ubiega się o miano budynku roku 2014

Siedziba PGE GiEK w Bełchatowie
Siedziba PGE GiEK w Bełchatowie
Siedziba PGE GiEK w Bełchatowie znalazła się na liście finalistów konkursu Building of the Year 2014.

Konkurs na budynek roku organizowany jest przez Archdaily. Siedziba PGE GiEK znalazła się wśród finalistów w kategorii obiekty biurowe. Z ponad 300 projektów z całego świata, do drugiej rundy przeszło pięć projektów, w tym jeden nasz, z Polski – mówi Adam Białobrzeski z pracowni FAAB Architektura Białobrzeski Figurski.

 

Konkurentami w tej kategorii są: budynek biurowy Technogym Village z Włoch (autorstwa Antonio Citterio Patricia Viel and Partners), siedziba Giełdy Papierów Wartościowych w Shenzhen, Chinach (autorstwa OMA), biurowiec 48 North Canal Road w Singapurze (projekt WOHA) oraz siedziba Aquitanis we Francji (autorstwa Platform Architectures).

 

Głosy oddawać można do 30 stycznia 2014 roku pod adresem: http://www.archdaily.com/building-of-the-year/us/2014/category/Offices

 

Projekt siedziby PGE GiEK narodził się w pracowni FAAB Architektura Adam Białobrzeski Adam Figurski. Budynek dysponuje 6629 mkw. powierzchni netto i budowany był w latach 2011-2013. Projekt autorstwa Adama Białobrzeskiego, Adama Figurskiego i Marii Messiny we współpracy z Pauliną Filas wygrał I nagrodę w konkursie zamkniętym.

 

Konkurs Archdaily podzielony jest na 14 kategorii, wśród których, oprócz obiektów biurowych, wymienić można również architekturę komercyjną, architekturę szpitalną, domy, architekturę przemysłową czy też architekturę sakralną.


0.0
Tagi: PGE GiEK
Napisz pierwszy komentarz