Park Project II

Nowy biurowiec PGE GiEK

Prace przy budowie nowej siedziby PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w Bełchatowie dobiegają końca.

Budowa biurowca znajduje się w końcowej fazie prac – informuje Beata Nawrot-Miler, rzecznik prasowy PGE GiEK S.A. W chwili obecnej trwają końcowe prace w poszczególnych branżach, rozpoczęto również testy funkcjonalne i próby uruchomienia układów technologicznych budynku.

Nowa siedziba PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. znajduje się na osiedlu Binków w Bełchatowie. Obiekt będzie oferował 6 652 mkw powierzchni całkowitej na sześciu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej. Na najniższym pietrze, oprócz podziemnego parkingu, znajdą się również pomieszczenia techniczne i obsługowe. Parter będzie pełnił funkcję reprezentacyjną i wejściową do budynku. Kondygnacje od pierwszego do czwartego piętra to piętra biurowe z indywidualnymi pomieszczeniami do pracy oraz funkcjami obsługującymi i pomocniczymi – mówi Beata Nawrot-Miler. Najemcy korzystać będą mogli z zewnętrznego parkingu z 248 miejscami postojowymi. Biurowiec będzie wyposażony również w obiekty małej architektury i system monitoringu.

Planuje się, że budynek zostanie przekazany do użytkowania w I kwartale tego roku – podsumowuje Beata Nawrot-Miler.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. jest jednym z koncernów wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej. Spółka zajmuje się wydobyciem węgla brunatnego oraz wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła. Krajowy udział wydobycia tego surowca przez PGE GiEK to 78%. Spółka wytwarza również 40% produkcji energii elektrycznej w Polsce. Zatrudnia ponad 19 000 pracowników, a jej kapitał zakładowy wynosi prawie 7 mld zł.


0.0
Tagi: PGE GiEK
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra