Giant

„Kreatorzy miejsc pracy 2015“ nagrodzeni

Laureaci konkursu "Kreator Miejsc Pracy" 2015 oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, fot. Lidia Sokal
Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas gali wręczenia nagród fot. Lidia Sokal
Minister pracy i polityki społecznej przyznał nagrody 19 firmom, które w minionym roku w znaczący sposób zwiększyły zatrudnienie.

Za nami druga edycja konkursu „Kreator miejsc pracy” organizowanego przez Ministerstwo pracy i polityki społecznej. Jego zwycięzców podczas uroczystej gali ogłosił minister Władysław Kosiniak-Kamysz. Ciesze się, że II edycja konkursu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Prawie 250 firm zgłoszonych do konkursu to najlepszy dowód na to, że wielu przedsiębiorcom bliska jest idea konkursu. Zdobywca tytułu „Kreatora miejsc pracy“, to firma dbająca o pracowników i ich rozwój, ale także o najlepsze warunki pracy – powiedział podczas gali.

 

Najważniejszym kryterium konkursowym był wzrost zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Ponadto o zwycięstwie decydowało kilka innych czynników, w tym zatrudnienie osób poniżej 30. roku życia, osób z grupy 50+, a także niepełnosprawnych. Pod uwagę brano również rzetelność  pracodawców,  m.in. zatrudnianie na umowach o pracę oraz terminowe wypłacanie wynagrodzeń. Na sposób zarządzania firmą ma wpływ m.in. jej wielkość, dlatego nagrody przyznajemy w 5 kategoriach: mała, średnia firma przemysłowo-produkcyjna, średnia firma handlowo-usługowa oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa – przypomniał minister. Dostrzegamy, doceniamy i promujemy pozytywne praktyki, jak zatrudnianie pracowników na umowach o pracę czy stosowanie dodatkowych systemów wynagradzania – dodał.

 

W kapitule konkursowej zasiedli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

 

W kategorii mikro i małe przedsiębiorstwa:
 
 

I miejsce
Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna „Nadzieja i Praca”

Spółdzielnia specjalizuje się w pielęgnacji terenów zielonych, oferuje usługi ogólnobudowlane, konserwację instalacji elektrycznych, a także wykonuje prace hydrauliczne. Umowy o pracę podpisała ze wszystkimi 42 zatrudnionymi. W ubiegłym roku utworzyła 37 nowych stanowisk pracy, w tym przyjęła 13 osób niepełnosprawnych, 6 osób powyżej 50. roku życia i 19 osób poniżej 30. roku życia.

 

II miejsce
Firma Marco Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo produkuje komponenty głównie dla sektora samochodowego oraz elektronicznego. W 2014 r. zatrudniło 23 osoby, w tym 9 pracowników poniżej 30. roku życia oraz 2 niepełnosprawnych.

III miejsce
Firma Skłodowscy Sp. z o.o

Spółka prowadzi działalność w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, usług rachunkowo-księgowych, usług kadrowo-płacowych oraz administracyjnych.  Na umowę o pracę zatrudnia 48 pracowników. W 2014 r. utworzyła 11 nowych stanowisk pracy, zatrudniła 3 osoby niepełnosprawne i 7 osób poniżej 30. roku życia.

 

W kategorii średnie przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne:

 

I miejsce
August Faller Sp. z o.o.

Firma dostarcza rozwiązania z zakresu produkcji farmaceutycznych kartoników jednostkowych. W 2014 r. na umowę o pracę pracowało w niej 74 osoby. W 2014 r. firma zatrudniła 22 osoby poniżej 30. roku życia i 7 osób powyżej 50. roku życia. Utworzyła 19 nowych stanowisk pracy.

 

II miejsce
POL-FOODS Sp. z o.o.
oraz Edpol Food & Innovation Sp. z o.o.

Głównym profilem działalności firmy POL-FOODS Sp. z o.o. jest produkcja przekąsek. Spółka stosuje dobre praktyki w stosunku do swoich pracowników, zwłaszcza w wieku 50+ czy niepełnosprawnych. Zatrudnia 117 osób na podstawie umowy o pracę. W  2014 r. jej zespół powiększył się o  2 pracowników niepełnosprawnych oraz 35 poniżej 30. roku życia.

Edpol Food & Innovation Sp. z o.o. wdraża i kreuje innowacyjne rozwiązania w zakresie tworzenia i stosowania dodatków do żywności. Tworzy receptury i technologie  dla największych koncernów i grup kapitałowych w Polsce. 99 proc. osób zatrudnionych jest w niej na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku utworzono 10 nowych stanowisk pracy. Firma zatrudniła w tym czasie 13 osób niepełnosprawnych, 7 osób poniżej 30. roku życia oraz 19 osób powyżej 50. roku życia.

 

III miejsce
Firma SPOT-LIGHT CHRISTIAN ORTLIEB
oraz Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski

Firma SPOT-LIGHT CHRISTIAN ORTLIEB projektuje, produkcje i dystrybuuje m.in. lampy energooszczędne, lampy szklane i żyrandole. W 2014 r. zatrudniła 18 osób poniżej 30. roku życia i 2 osoby niepełnosprawne.

Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski wytwarza pieczywo, wyroby cukiernicze i lody. Obecnie  obsługuje 180 regionalnych odbiorców, posiada 25 sklepów firmowych, zatrudnia 135 osób, z czego wszystkich na umowę o pracę. W ubiegłym roku zatrudniła 4 osoby niepełnosprawne i 14 osób poniżej 30. roku życia. W 2014 roku utworzono 14 nowych stanowisk miejsc pracy.

 

W kategorii średnie przedsiębiorstwa handlowo-usługowe:

 

I miejsce
Grupa HRC

 
Specjalizuje się w realizacji procesów rekrutacyjnych, ocenie kompetencji metodą Assessment/Development Centre oraz programów outplacementowych dla firm z różnych branż w Polsce i zagranicą. 97,8 proc. osób zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku firma utworzyła 75 nowych stanowisk pracy, zatrudniła 55 osób poniżej 30. roku życia.

 

II miejsce
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowego AGRO-AS Z. Bednarski & A. Sajdutka Sp.j.

Spółka działa w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi. Zatrudnia 177 osób, wszystkich na umowy o pracę. Średnia liczba szkoleń przypadająca na jednego pracownika w 2014 roku wyniosła 20 godzin. W 2014 r. przedsiębiorstwo przyjęło 16 osób poniżej 30. roku życia oraz 12 osób powyżej 50. roku życia.

 

III miejsce
Firma ACS Słuchmed Sp. z o.o. 

Przedsiębiorstwo jest jednym z największych, krajowych przedsiębiorstw w branży protetyki słuchu. Zatrudnia 240 osób na umowach o pracę, co stanowi 97 proc. ogółu zatrudnionych. W 2014 roku firma zatrudniła 78 osób poniżej 30. roku życia.

 

Kategoria duże przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne:

 

I miejsce
LACROIX ELECTRONICS Sp. z o.o.

Zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych dla branży motoryzacyjnej oraz przemysłowej. Została założona w 1971 roku we Francji. W Polsce posiada zakład w Kwidzynie od 1999 roku, w których zatrudnia 1526 osób, 99,9 proc. na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku firma utworzyła 1044 nowych stanowiska pracy, zatrudniła 704 osoby poniżej 30. roku życia. Średnia liczba godzin szkoleń na jednego pracownika wynosi niemal 30.

 

II miejsce
PLASTICA Sp. z o.o.
oraz BASF Polska Sp. z o.o.

PLASTICA Sp. z o.o. to spółka produkcyjna działająca w branży higienicznej, medycznej i opakowaniowej. Jest także wytwórcą paroprzepuszczalnych folii i laminatów, produkuje opakowania, wyroby higieniczne oraz wyroby medyczne. Wszyscy pracownicy (1097 osób) zatrudniani są na umowy o pracę. W 2014 r. firma utworzyła 201 nowych stanowisk pracy, zatrudniła 114 osób poniżej 30. roku życia oraz 35 osób powyżej 50. roku życia.

W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne firmy BASF. Przedsiębiorstwo oferuje chemikalia i środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin i chemię budowlaną. W Polsce współpracuje z podmiotami wielu gałęzi przemysłu, w tym z firmami chemicznymi. Wszyscy pracownicy zatrudnieni są na podstawie umów o pracę. W 2014 roku utworzono 163 nowe stanowiska pracy, przyjęto 158 osób poniżej 30. roku życia oraz 61 osób powyżej 50. roku życia. Na jednego pracownika przypada ponad 40 godzin szkoleń.

 

III miejsce
Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych „ZBUD” Sp. z o.o.
oraz Drukarnia DAKO Kozioł i wspólnicy Sp.j.

 

Firma ZBUD powstała w 2000 r., specjalizuje się w produkcji, projektowaniu oraz montażu urządzeń dźwignicowych. Spółka zatrudnia 695 osób, 100 proc. na umowach o pracę. W 2014 roku utworzyła 132 nowe stanowiska pracy, zatrudniła 103 osoby poniżej 30. roku życia oraz 25 osób powyżej 50 roku życia,

Drukarnia DAKO jest największą w Polsce drukarnią opakowań ze 100 proc. udziałem kapitału polskiego. Początki jej działalności poligraficznej sięgają lat 70-tych. Od lat 90-tych Drukarnia Dako skupiła swoją produkcję na poligrafii opakowaniowej. Obecnie ma dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Lubartowie, w których zatrudnia 484 osób na umowach o pracę, co stanowi 82 proc. jej pracowników. W 2014 r. przedsiębiorstwo utworzyło 75 nowych stanowisk pracy, zatrudniło 63 osoby poniżej 30. roku życia oraz 14 osób powyżej 50. roku życia. Średnia liczba godzin szkoleń na pracownika wynosi 30.

 

Kategoria duże przedsiębiorstwa handlowo-usługowe:

 

I miejsce
DHL EXEL SUPPLY CHAIN Sp. z o.o.

Międzynarodowa firma branży logistycznej specjalizuje się w dziedzinie międzynarodowych przesyłek ekspresowych, frachtu lotniczego i morskiego, transportu drogowego i kolejowego, logistyki kontraktowej oraz międzynarodowych usług pocztowych. 99,9 proc. osób zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku utworzono 267 nowych stanowisk pracy. Firma przyjęła 172 pracowników poniżej 30. roku życia i 12 osób niepełnosprawnych. Średnia liczba godzin szkoleń przypadająca na jednego zatrudnione w 2014 roku wyniosła 36 godzin.

 

II miejsce
Atos IT Services Sp. z o.o.

Atos jest międzynarodowym koncernem branży usług informatycznych, dostarczającym usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych, integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych. Obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej. Zatrudnia 2611 osób na umowach o pracę, co stanowi 98,57 proc. ogółu pracowników. W ubiegłym roku utworzyła 530 nowych stanowisk, zatrudniła 426 osób poniżej 30. oraz 9 osób niepełnosprawnych. Firma stosuje różnorodny dodatkowy system wynagradzania pracowników.

 

III miejsce
IBM BTO BCS Sp. z o.o.

To centrum usług finansowo-księgowych, obsługujących klientów międzynarodowych. Firma stwarza możliwości zatrudnienia oraz poszerzania wiedzy i umiejętności pracowników w różnych dziedzinach księgowości oraz obsługi klienta. Spółka oferuje szeroki pakiet szkoleń i programów rozwojowych, dopasowanych do potrzeb pracowników na podstawie przeprowadzanych co roku ankiet badania potrzeb szkoleniowych w firmie. Każdy pracownik ustala ze swoim przełożonym indywidualny plan szkoleń na dany rok.

 

Gratulujemy zwycięzcom!


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz