Giant

EKO Konkurs PLGBC Green Building Awards

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego ogłosiło konkurs na najlepsze projekty i rozwiązania w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Konkurs i przyznawane w nim PLGBC Green Building Awards mają za zadanie promocje nowoczesnych rozwiązań w zakresie ekologicznego budownictwa. Jest to już 4. edycja tego wydarzenia. Pierwsza miała miejsce w 2010 r. Ocenie będą podlegały najnowsze trendy architektoniczne wdrożone w projektach biorących udział w konkursie oraz wybudowanych obiektach, a także ich dostosowanie do krajowych i światowych wymagań środowiskowych. Prace zgłoszone do konkursu będą oceniane m.in. pod względem architektonicznym, estetycznym, budownictwa ekologicznego oraz rozwoju zrównoważonego.

 

Konkurs jest ogólnodostępny oraz obejmuje obiekty projektowane oraz wybudowane na rodzimym rynku. Prace można przesyłać w ramach czterech kategorii: najlepszy zrealizowany budynek certyfikowany, najlepszy zrealizowany budynek ekologiczny bez certyfikatu (bądź z precertyfikowany), najlepszy projekt ekologiczny oraz green product roku.

 

Zwycięzcy wyłonieni z poszczególnych kategorii będą ogłoszeni 6 października 2015 r. podczas PLGBC Green Building Symposium oraz zostaną nagrodzeni dyplomami i statuetkami „PLGBC Green Building Awards”. Dodatkowo projekty, które wygrają, zostaną umieszczone na stronie internetowej PLGBC, opublikowane w newsletterze PLGBC oraz w publikacjach patronów medialnych. Zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną. Termin składania zgłoszeń upływa 10 września br.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz