PGE Narodowy

Innowacyjne gimnazjum otwiera podwoje w OBC

Olivia Business Centre w Gdańsku
Olivia Business Centre w Gdańsku
Od września w biurowcu Olivia Business Centre w Gdańsku działalność rozpocznie Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone, stanowiące część działań podjętych przez TOC dla Edukacji.

Do Olivia Business Centre przenosi się TOC dla Edukacji – polski przedstawiciel Fundacji „TOCFE Inc” z USA, promującej nauczanie metodą opracowaną przez Eliyahu Goldratt z Izraela, kładącą nacisk na rozwój emocjonalno-społeczny dzieci. Już niebawem w ramach TOC dla Edukacji w kompleksie OBC działalność rozpocznie Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone. Szkoła ta skupi się na rozwoju specjalistycznych kompetencji uczniów, przede wszystkim zaś na umiejętności myślenia krytycznego, pracy zespołowej, przedsiębiorczości i kreatywności.

 

Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone będzie prowadzone przez 16-osobową kadrę nauczycieli, psychologów i edukatorów, proponujących innowacyjną, czynną od rana do wieczora przestrzeń edukacyjną. W wachlarzu ich metod dydaktycznych znajdują się m.in. narzędzia krytycznego myślenia TOC, gamifikacja czy flipped learning (odwrócona lekcja). Bardzo dużo zajęć będzie odbywało się poza szkołą oraz w ramach projektów z zagranicznymi szkołami z Europy (Wielka Brytania) i Ameryki Południowej (Peru, Meksyk).

 

Od 1 września 2015 r. regularne zajęcia Niepublicznego Gimnazjum Thinking Zone prowadzone będą w godzinach 9:00–15.30 w O4 (budynek Olivia Four). Grupy zajęciowe będą liczyć nie więcej niż 18 uczniów. Zdecydowaliśmy się stworzyć tę przestrzeń edukacyjną w Olivia Business Centre, kompleksie biurowców rozwijającym się równie dynamicznie, co dzisiejszy świat – mówi Maciej Winiarek, współzałożyciel Thinking Zone. – Wolna przestrzeń, bez ławek i tablicy, za to pełna multimediów, a nawet posiadająca laboratorium naukowe, to idealne miejsce na tak nowatorskie przedsięwzięcie. Doceniamy też łatwy dostęp do młodych przedsiębiorców pracujących w start-upach i mikroprzedsiębiorstwach z O4 i Business Link Trójmiasto. Popołudniowe zajęcia zamierzamy kierować także do nich.

 

Oprócz szkoły, TOC dla Edukacji otwiera popołudniowe centrum edukacyjne TOC Pracownia. W godz. od 16:00 do 20:00 rozwijane będą w nim rozmaite zainteresowania młodych osób. Organizatorzy przewidują m.in. warsztaty teatralne, muzyczne, fotograficzne, dziennikarskie, przedsiębiorczości, mediacji czy filozofii. Edukacja jest jednym z czterech filarów programowych przestrzeni rozwoju innowacji O4 – zaznacza Tomasz Woźniak, Chief Innovation Officer w Olivia Business Centre. – Dlatego też bardzo cieszymy z nawiązania współpracy z TOC dla Edukacji. Jego oferta edukacyjna będzie świetnym uzupełnieniem naszego dotychczasowego programu szkoleń i konferencji. Korzyści z tego odczują zarówno Rezydenci OBC, jak i trójmiejska młodzież, która zyska cenną szkolną alternatywę.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz