Giant

Małopolskie Nagrody Gospodarcze wręczone

Bronisław Komorowski otrzymał nagrodę specjalną
22 października br. podczas Annual Business in Małopolska Meeting odbyła się Gala wręczenia Małopolskiej Nagrody Gospodarczej.

22 października br. podczas Annual Business in Małopolska Meeting odbyła się Gala wręczenia Małopolskiej Nagrody Gospodarczej przyznawanej najlepszym firmom z Województwa Małopolskiego. Statuetki tegorocznej edycji nagród wręczyli marszałek Marek Sowa oraz były prezent RP – Bronisław Komorowski, który otrzymał nagrodę specjalną.

 

Laureaci nagrody zostali wybrani przez Małopolską Radę Gospodarczą, czyli ekspertów – przedstawicieli świata biznesu oraz profesorów największych uczelni w regionie. Małopolską Nagrodę Gospodarczą 2015 przyznano w trzech kategoriach – mały, średni i duży przedsiębiorca. W tegorocznej edycji o tytuł zwycięzcy walczyło 40 firm.

 

W kategorii duży przedsiębiorca wygrała nowosądecka firma Newag SA, która działa w zakresie produkcji i modernizacji lokomotyw spalinowych i elektrycznych. Ponadto projektuje wyposażenie energoelektryczne pojazdów kolejowych, systemy sterowania oraz układy zasilania pojazdów kolejowych.

 

W kategorii średni przedsiębiorca najwyższą pozycję zajęło Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. Firma jako pierwsza w polskiej branży kosmetycznej zdecydowała się na wdrażanie standardów Dobrej Praktyki Produkcyjnej, które potwierdzają wysoką jakość, czystość użytych surowców oraz komponentów gotowego produktu.

 

W kategorii mały przedsiębiorca zwyciężyła firma Elektrical – Zakład Elektroinstalacyjny Usługi Budowlane Wilhelm Mrożek. Jest obecna w branży elektrycznej już od ponad 40 lat. Firma prowadziła prace m.in. w budynku Warszawskiego Centrum Finansowego (32 piętra) i Warsaw Trade Tower.

 

Małopolska Nagroda Gospodarcza jest przyznawana od 2009 r. Promuje ona najlepszych przedsiębiorców z regionu, ich postawy proinwestycyjne, a także dokonania w zakresie innowacji.

 

Tegoroczne spotkanie Annual Business in Małopolska Meeting odbyło się pod hasłem „Małopolska – Europejski Region Przedsiębiorczości”. Jest to jedno z najważniejszych spotkań w regionie, podczas którego spotykają się przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz