Giant

Pokonać konkurencję

W Krakowie konkurencja na rynku nieruchomości biurowych jest silna. Po stronie inwestorów stają nawet firmy kojarzone wcześniej z innymi segmentami rynku, czego przykładem może być Fronton.

Kraków zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem ilości powierzchni biurowych. Podaż przekroczyła już 500 000 mkw, co stawia przed inwestorami nowe, trudniejsze wyzwania, które muszą podjąć, aby zachęcić do siebie najemców. Nowoczesne biurowce oferują obecnie więcej niż ktokolwiek mógłby pomyśleć jeszcze kilka lat temu.

Doskonała lokalizacja, szybki dojazd do centrum, inteligentne rozwiązania w budynku oraz ciekawy wygląd obiektu to wymagania, które muszą zostać spełnione. I inwestorzy je spełniają, czego przykładem jest Fronton Office Center. Sześć kondygnacji, trzy bryły ułożone w kształcie litery „L” i 5 720 mkw całkowitej powierzchni oferuje najemcom wysokiej klasy powierzchnie biurowe. Pomimo, iż w Krakowie oferta biurowców klasy A jest spora, Fronton Office Center jest znaczącym konkurentem dla pozostałych budynków tej klasy. - podkreśla Dagmara Nosek, dyrektor działu sprzedaży i wynajmu nieruchomości w firmie „Fronton”.

Od mieszkań do biur

Przedsiębiorstwo Budownictwa i Obrotu Towarowego „Fronton” działa na rynku od 1989 roku, kiedy to założył ją Eugeniusz Batko. Właściciel postawił na dywersyfikację – zajął się nie tylko budową i sprzedażą obiektów mieszkaniowych, ale również produkcją okien i osłon śmietnikowych, ślusarką aluminiową i stalową oraz wynajmem sprzętu budowlanego. „Fronton” zajmuje się również robotami modernizacyjno-remontowymi, generalnym wykonawstwem, projektami i wykonawstwem instalacji elektrycznych, sanitarnych, wodnokanalizacyjnych, gazowych i centralnego ogrzewania oraz pracami związanymi z infrastrukturą i projektami architektonicznymi.

Eugeniusz Batko postanowił jednak dalej rozszerzać profil swojej firmy i w 2012 roku oddał do użytku biurowiec Fronton Office Center.

By zachęcić najemców

Biurowiec Fronton znajduje się przy ul. Kamiennej 21, w pobliżu al. Słowackiego, ul. Długiej i al. 29-tego Listopada w Krakowie. Umiejscowienie budynku pozwala na szybki dojazd do centrum miasta oraz do Dworca Głównego PKP i PKS. Od lotniska obiekt dzieli 12 km, od wjazdu na autostradę A4 – 7 km. Bliskie sąsiedztwo Galerii Krakowskiej i wielość linii autobusowych i tramwajowych pozwala Fronton Office Center szczycić się jedną z lepszych lokalizacji.

Potencjalni najemcy mogą liczyć również na nowoczesną infrastrukturę i wyposażenie. Do ich dyspozycji jest podziemny parking oraz wewnętrzny garaż. Przestrzenie biurowe zaprojektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami. W obiekcie wprowadzone zostały również wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w tym obszerne windy. Jak kształtuje się więc zainteresowanie najemców?

Zainteresowanie powierzchniami biurowymi jest bardzo duże. Ciekawa bryła, doskonała lokalizacja w centrum Krakowa, szybki i łatwy dojazd oraz możliwość aranżacji i wykończenia lokali za pośrednictwem firmy "Fronton" sprawiają, że najemcy wybierają nasz biurowiec- twierdzi Dagmara Nosek.

Słowa te mają odzwierciedlenie w praktyce. 983 mkw powierzchni w budynku wynajęła firma EmiTel, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej i wieżowej w Polsce. Podczas transakcji najemcę reprezentowała firma Cushman&Wakefield.

Co Fronton oferuje?

Komfort pracy w budynku zapewniać ma szereg nowoczesnych rozwiązań. Firma „Fronton” wyposażyła obiekt w wentylacje nawiewne i wyciągowe, pozwalające na dostosowanie do indywidualnej aranżacji wnętrza. Za odpowiednią atmosferę odpowiada nowoczesna centralna klimatyzacja. W budynku znajduje się również zasilanie elektryczne z indywidualnym opomiarowaniem oraz okablowanie, które nie zakłóca wizualnej harmonii wnętrz dzięki poprowadzeniu go w przestrzeni nad podwieszanym stropem i w systemie podwójnej podłogi.

Oświetlenie zamontowane jest zgodnie z normami dla przestrzeni biurowych. Najemcy korzystać mogą z usług oferowanych przez TP S.A. i Telekomunikacją Kolejową, a dzięki odpowiednim systemom okablowania, mają również możliwość dostępu do własnej centrali telefonicznej. Budynek ochraniany jest całodobowo, przy czym system alarmowy podłączony jest do monitoringu. W budynku zamontowany jest również awaryjny system podtrzymywania napięcia.

Całkowita powierzchnia Fronton Office Center wynosi 5 720 mkw, z czego 5 000 mkw przeznaczonych jest na biura, a 720 mkw dla obiektów handlowych. Każde piętro oferuje od 880 do 985 mkw. Powierzchni wspólnych w budynku jest 4%. Przeznaczone dla najemców parkingi pomieszczą około 105 samochodów.

Przyszłość

Fronton Office Center jak na razie jest jedynym obiektem biurowym w portfolio firmy. W najbliższej przyszłości skupiamy się przede wszystkim na budownictwie mieszkaniowym, jednakże już dziś możemy stwierdzić, że budowa biurowca klasy A była trafną decyzją – mówi Dorota Nosek. Realizowane i planowane obecnie inwestycje zdają się to potwierdzać. Fronton zakłada ukończenie budynku mieszkaniowego przy ul. Kamiennej w Krakowie na II kwartał 2013 roku, zapowiada również trzy kolejne inwestycje z tego sektora w stolicy małopolski. Jednakże sukces ich jedynej biurowej realizacji skłania do przypuszczeń, iż może w dalszej przyszłości firma znów stanie w szranki z silną konkurencją na rynku nieruchomości komercyjnych.


0.0
Tagi: Fronton
Napisz pierwszy komentarz