Microfibra baner

Nagrody Budowa Roku 2012 przyznane

Biurowiec Fronton w Krakowie
Biurowiec Fronton w Krakowie
Znamy już laureatów XXIII edycji konkursu Budowa Roku 2012.

Konkurs organizowany jest przez  Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Nagrody uznawane są za jeden z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć budownictwa w Polsce.

W najnowszej edycji zgłoszono 57 obiektów w rożnych kategoriach. Komisja patrzyła na jakość wykonania  oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Nagrodę I stopnia w kategorii budynki biurowe zdobyły dwa projekty. Pierwszym z nich jest zespół biurowo-mieszkaniowy przy ul. Kamiennej 19b i 21 w Krakowie, czyli biurowiec Fronton. Inwestorem obiektu jest Przedsiębiorstwo Budownictwa i Obrotu Towarowego FRONTON Sp. z o. o. Nagrodę otrzymał również budynek biurowo-usługowy wraz z niezbędną infrastrukturą w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej nr 182-196, za którego projekt odpowiada pracownia architektoniczna JEMS Architekci. W kategorii budynki biurowe rewitalizowane zwyciężył LE PALAIS OFFICE w Warszawie przy ul. Próżnej 7-9, inwestycja firmy Warimpex.

W ramach konkursu przyznano również nagrody II stopnia. Wyróżnionym budynkiem biurowym została Opera Office w Gdańsku, której inwestorem jest firma Euro Styl. Nagrodę II stopnia w kategorii budynki biurowe rewitalizowane przyznano pierwszemu etapowi budynków apartamentowo-biurowych w Warszawie przy ul. Kijowskiej 5, realizowanemu przez PBM Południe Development Sp. z o.o.

Biurowcem wyróżnionym w trzeciej kategorii jest budynek administracyjno-biurowy Górnośląskiego Parku Przemysłowego w Katowicach przy ul. Konduktorskiej, należący do Górnośląskiego Parku Przemysłowy Sp. z o.o. Jako przykłady wybitnej rewitalizacji nagrodzono siedzibę Banku Polska Kasa Opieki SA, Oddział Bielsko-Biała oraz zabytkowy budynek biurowy z poddaszem użytkowym na terenie dawnej wytwórni wódek Koneser w Warszawie.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
krakus :
Fronton na pewno zasłużył, widać, że solidne wykonane i materiały wysokiej jakości. Projekt może prosty, ale pasuje do tego rejonu Krakowa
28 czerwca 2013 17:04
mantra