Proton Office

20 lat Centrum Pazim

|
Na zdjęciu kompleks biurowy Pazim
Centrum Pazim zlokalizowane jest przy Placu Rodła w Szczecinie
Jeden z pierwszych drapaczy chmur w Polsce, zlokalizowany przy Placu Rodła w Szczecinie, ma już 20 lat.

Najwyższy budynek w mieście, łączący w sobie centrum biurowe, hotelowe i usługowe. Każdy mieszkaniec Szczecina rozpozna ten 83-metrowy obiekt z 30-metrowym masztem antenowym. Dzieło Polskiej Żeglugi Morskiej, stanowi symbol przedsiębiorczości i impuls do rozbudowy centrum handlowego i bankowego wokół Placu Rodła.

Mister Szczecina

Centrum Pazim zostało oddane do użytku w 1992 roku. Budynek otrzymał nagrodę w konkursie „20lat RP.PL” w kategorii  "obiekt - budynki / kreacje... które najmocniej zmieniły nasze małe ojczyzny". W 1996 roku został „Misterem Szczecina”, zdobył również laur Kuriera Szczecińskiego w plebiscycie „Budynek 50-lecia polskiego Szczecina” w kategorii obiektów użyteczności publicznej. Centrum Pazim zostało docenione także przez Kronikę Szczecińską – jest tłem każdego telewizyjnego wydania. Z lotu ptaka kształtem przypomina statek. Do dziś wieżowiec uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce - mówi Tamara Puszkin-Dworska, Kierownik Działu Wynajmu Pazim Sp. z o.o

Dla każdego najemcy

Centrum Pazim sprawdza się zarówno dla klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Swoje siedziby mają w nim m.in. banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, poczta, firma kurierska, kawiarnie, klub nocny, Baltica Wellness & Spa i biuro podróży Unity Travel. Budynek jest również bezpośrednio połączony z Hotelem Radisson Blu. Pazim, poprzez wynajem przestrzeni biurowej i zapewnieniu optymalnych warunków działania, umożliwia innym firmom optymalne warunki prowadzenia działalności – informuje Tamara Puszkin-Dworska.

Budynek oferuje  łącznie 23 155 mkw, w tym 14 852 mkw powierzchni biurowej, na 22 kondygnacjach naziemnych i dwóch podziemnych. Najemcy korzystać mogą z 350 miejsc parkingowych. Pomieszczenia wyposażone są w nowoczesną infrastrukturę telefoniczną oraz dostęp do sieci internetowej. Użytkownicy mogą być zapewnieni o swoim bezpieczeństwie – obiekt chroniony jest przez całą dobę, istnieje również możliwość monitoringu wynajętych przestrzeni. W celu zapewnienia komfortu, recepcja jest całodobowa, co pozwala na dostęp do pomieszczeń o każdej porze.

Budynek znajduje się w ścisłym centrum Szczecina. Jak mówi Tamara Puszkin-Dworska: Lokalizacja zapewnia łatwość dojazdu, bliskość najważniejszych urzędów administracji miejskiej, wojewódzkiej i państwowej. W bliskim sąsiedztwie znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, pozwalające na łatwą komunikację z innymi rejonami miasta.


0.0
Tagi: Pazim
Napisz pierwszy komentarz