HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoEcho Investment logoEcophon Saint-Gobain logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCHB14 logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDorbud S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGhelamco Poland logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGTV Lighting logoAluprof S.A. logoArchicom logoTorus logoLC Corp S.A. logoINTERBIURO logoLobos Nieruchomości logoWOMAK HOLDING logoKwiaty dla biura logoBREMA Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biura na wysokościach

Zestawienie najwyższych obiektów w największych polskich miastach (źródło: Walter Herz)
Zestawienie najwyższych obiektów w największych polskich miastach (źródło: Walter Herz)
Regularnie o kolejne obiekty powiększa się lista najwyższych budynków w Polsce, a oferta rynku biurowego staje się ciągle coraz bardziej zróżnicowana i atrakcyjna. Przedstawiamy najwyższe biurowce polskich miast.

W Polsce nadal najwyższym budynkiem jest zbudowany w 1955 r. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Ma on 237 m wysokości. Z kolei najwyższym biurowcem jest Warsaw Spire o wysokości całkowitej 220 m. Jakie są najwyższe budynki w pozostałych miastach Polski? Eksperci Walter Herz przygotowali wykaz prezentujący najwyższe biurowce.

 

We Wrocławiu najwyższa jest 212 m Sky Tower. Jest to budynek o charakterze biurowo-handlowym oferujący także apartamenty. Został on oddany w 2013 r. i jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. mkw. Wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce, jeśli chodzi o wysokość do dachu. Usytuowany na 49 piętrze najwyższy w kraju punkt widokowy stanowi atrakcję turystyczną Wrocławia.

 

Z kolei w Gdańsku powstaje 180 metrowa wieża Olivia Star. Bedzie to rekordowo wysoki biurowiec w Trójmieście, który zdetronizuje najwyższy obecnie budynek 1980 r. - Organika Trade (98 m). Na 35 piętrach Olivia Star zaoferuje powierzchnię biurową i usługową, a na wysokości 150 m znajdzie się ogólnodostępny taras. Będzie to jeden z 3 budynków w Polsce z trójszybową całoszklaną fasadą i naturalną wentylacją świeżym powietrzem, dzięki uchylnym fragmentom elewacji. Wysokościowiec, w którym znajdzie się 46 tys. mkw. powierzchni, realizowany jest w ramach kompleksu Olivia Business Centre. Budynek zostanie oddany do użytku w 2017 r.

 

W Gdyni najwyższy obiekt stanowią Sea Towers. Wieże stoją kilkanaście metrów od linii brzegowej Zatoki Gdańskiej. Mieszczą się w nich ekskluzywne apartamenty oraz powierzchnie biurowe i usługowe. Wyższa z wież ma 38 kondygnacji i prawie 142 m wysokości z masztem antenowym, niższa 29 kondygnacji. Budowa inwestycji została zakończona w 2009 r.

  • 1
  • 2
Napisz pierwszy komentarz
My Hive - gif 13 luty - 13 kwietnia
mantra