LC Corp S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTorus logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGTV Lighting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biura na wysokościach

Zestawienie najwyższych obiektów w największych polskich miastach (źródło: Walter Herz)
Zestawienie najwyższych obiektów w największych polskich miastach (źródło: Walter Herz)
Regularnie o kolejne obiekty powiększa się lista najwyższych budynków w Polsce, a oferta rynku biurowego staje się ciągle coraz bardziej zróżnicowana i atrakcyjna. Przedstawiamy najwyższe biurowce polskich miast.

W Polsce nadal najwyższym budynkiem jest zbudowany w 1955 r. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Ma on 237 m wysokości. Z kolei najwyższym biurowcem jest Warsaw Spire o wysokości całkowitej 220 m. Jakie są najwyższe budynki w pozostałych miastach Polski? Eksperci Walter Herz przygotowali wykaz prezentujący najwyższe biurowce.

 

We Wrocławiu najwyższa jest 212 m Sky Tower. Jest to budynek o charakterze biurowo-handlowym oferujący także apartamenty. Został on oddany w 2013 r. i jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. mkw. Wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce, jeśli chodzi o wysokość do dachu. Usytuowany na 49 piętrze najwyższy w kraju punkt widokowy stanowi atrakcję turystyczną Wrocławia.

 

Z kolei w Gdańsku powstaje 180 metrowa wieża Olivia Star. Bedzie to rekordowo wysoki biurowiec w Trójmieście, który zdetronizuje najwyższy obecnie budynek 1980 r. - Organika Trade (98 m). Na 35 piętrach Olivia Star zaoferuje powierzchnię biurową i usługową, a na wysokości 150 m znajdzie się ogólnodostępny taras. Będzie to jeden z 3 budynków w Polsce z trójszybową całoszklaną fasadą i naturalną wentylacją świeżym powietrzem, dzięki uchylnym fragmentom elewacji. Wysokościowiec, w którym znajdzie się 46 tys. mkw. powierzchni, realizowany jest w ramach kompleksu Olivia Business Centre. Budynek zostanie oddany do użytku w 2017 r.

 

W Gdyni najwyższy obiekt stanowią Sea Towers. Wieże stoją kilkanaście metrów od linii brzegowej Zatoki Gdańskiej. Mieszczą się w nich ekskluzywne apartamenty oraz powierzchnie biurowe i usługowe. Wyższa z wież ma 38 kondygnacji i prawie 142 m wysokości z masztem antenowym, niższa 29 kondygnacji. Budowa inwestycji została zakończona w 2009 r.

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra