AWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLC Corp S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArchicom logoTétris Poland logoTorus logoBusiness House logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoCHB14 logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoEkodom Deweloper logoDuda Development logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biura na wysokościach

Zestawienie najwyższych obiektów w największych polskich miastach (źródło: Walter Herz)
Zestawienie najwyższych obiektów w największych polskich miastach (źródło: Walter Herz)
Regularnie o kolejne obiekty powiększa się lista najwyższych budynków w Polsce, a oferta rynku biurowego staje się ciągle coraz bardziej zróżnicowana i atrakcyjna. Przedstawiamy najwyższe biurowce polskich miast.

W Polsce nadal najwyższym budynkiem jest zbudowany w 1955 r. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Ma on 237 m wysokości. Z kolei najwyższym biurowcem jest Warsaw Spire o wysokości całkowitej 220 m. Jakie są najwyższe budynki w pozostałych miastach Polski? Eksperci Walter Herz przygotowali wykaz prezentujący najwyższe biurowce.

 

We Wrocławiu najwyższa jest 212 m Sky Tower. Jest to budynek o charakterze biurowo-handlowym oferujący także apartamenty. Został on oddany w 2013 r. i jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. mkw. Wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce, jeśli chodzi o wysokość do dachu. Usytuowany na 49 piętrze najwyższy w kraju punkt widokowy stanowi atrakcję turystyczną Wrocławia.

 

Z kolei w Gdańsku powstaje 180 metrowa wieża Olivia Star. Bedzie to rekordowo wysoki biurowiec w Trójmieście, który zdetronizuje najwyższy obecnie budynek 1980 r. - Organika Trade (98 m). Na 35 piętrach Olivia Star zaoferuje powierzchnię biurową i usługową, a na wysokości 150 m znajdzie się ogólnodostępny taras. Będzie to jeden z 3 budynków w Polsce z trójszybową całoszklaną fasadą i naturalną wentylacją świeżym powietrzem, dzięki uchylnym fragmentom elewacji. Wysokościowiec, w którym znajdzie się 46 tys. mkw. powierzchni, realizowany jest w ramach kompleksu Olivia Business Centre. Budynek zostanie oddany do użytku w 2017 r.

 

W Gdyni najwyższy obiekt stanowią Sea Towers. Wieże stoją kilkanaście metrów od linii brzegowej Zatoki Gdańskiej. Mieszczą się w nich ekskluzywne apartamenty oraz powierzchnie biurowe i usługowe. Wyższa z wież ma 38 kondygnacji i prawie 142 m wysokości z masztem antenowym, niższa 29 kondygnacji. Budowa inwestycji została zakończona w 2009 r.

  • 1
  • 2
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra