Giant

Coraz piękniejszy Browar Lubicz

|
Wizualizacja odnowionego Pałacu Goetzów
Prace przy budowie Browaru Lubicz idą zgodnie z planem
Firma Balmoral Properties, zbliża się do półmetka wszystkich prac w pierwszym etapie inwestycji Browar Lubicz w Krakowie.

Mieszkańcy Krakowa z zainteresowaniem obserwują postępujące prace przy ulicy Lubicz. Trwa tam rewitalizacja i rozbudowa zabytkowego „Browaru Lubicz”, który zmieni się w zespół mieszkaniowo-biurowo-usługowy.

Historia obiektu sięga 1840 roku, kiedy to rozpoczęła się w tym miejscu produkcja piwa, zakończona dopiero w 2001 roku. Niszczejącym browarem zainteresowała się firma Balmoral Properties, która zdecydowała się nadać budynkom nowego blasku.

Realizacja inwestycji podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy zakłada budowę dwóch budynków mieszkalnych, w których łącznie powstanie 137 mieszkań. Dodatkowo inwestor planuje realizację 4 600 mkw. powierzchni handlowej i 1 900 mkw. biur. Docelowo w kompleksie znajduje się ponad 300 mieszkań, ponad 7 000 mkw. powierzchni biurowej oraz około 6 300 mkw. powierzchni o charakterze handlowo-usługowym. Użytkownicy będą mogli korzystać również z 360 podziemnych miejsc parkingowych. Budowa pierwszego etapu pochłonie około 100 mln, całości – 200 mln zł.

Kompleks charakteryzować się będzie elewacją nawiązującą do przemysłowych budynków z XIX wieku. Plan zabudowy określa, iż powstające obiekty nie będą mieć więcej niż pięć pięter. Powierzchnie handlowe powstaną w budynkach Maszynowni i Kotłowni, natomiast Słodowania zmieni się w centrum gastronomiczne. W ramach tego ostatniego obiektu zostanie przywrócony pierwotny wygląd elewacji, natomiast nowe części charakteryzować się będą fasadą szklaną. Część usługowa powstanie w Budynku Obciągu Piwa, natomiast Budynek Portierni zmieni się w stację transformatorową.

Najbardziej rozpoznawalnym obiektem w ramach kompleksu jest Pałac Goetzów, który zamieni się w nowoczesny biurowiec. Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia MOFO Architekci, której celem było połączenie odrestaurowanych XIX-wiecznych budynków przemysłowych z nową zabudową.

Inwestor informuje, iż zakończone zostały już najtrudniejsze prace podziemne i obecnie trwa budowa naziemnych kondygnacji. Latem Balmoral Properties ma sfinalizować prace na etapie surowym zamkniętym. Najbardziej zaawansowany etap realizacji obserwować można w budynku mieszkalnym A, znajdującym się od strony ulicy Lubicz. Obecnie wstawiane są ścianki działowe oraz rozprowadzane instalacje elektryczne. Mieszkańcy mogą również zauważyć posuwające się prace w budynku B, leżącym od strony ulicy Strzeleckiej. Trwa również rewitalizacja innych obiektów w ramach Browaru, między innymi Pałacu Goetzów. Planowane zakończenie pierwszego etapu wyznaczone jest na czwarty kwartał 2013 roku.

Wszystko odbywa się zgodnie z planem – zapewnia Paweł Wassilew, Head of Sales and Marketing z firmy Balmoral Properties.

Stabilność inwestycji potwierdzona jest między innymi zawarciem w styczniu umowy kredytowej z BRE Bankiem Hipotecznym na kwotę 70 mln zł. Balmoral Properies wykorzysta te pieniądze do sfinansowania pierwszego etapu budowy.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
krakus :
wszystko ładnie, ale ceny wysokie
29 maja 2013 14:19