Giant

Codewise wynajął połowę nowego biurowca Browaru Lubicz

Lobby w biurowcu Browaru Lubicz - wizualizacja
Wizualizacja biura w budynku G Browaru Lubicz
Spółka Codewise podpisała kolejną umowę najmu powierzchni w Browarze Lubicz. W przyszłym roku firma przeprowadzi się z Pałacu Goetzów do budynku G.

50 proc. powierzchni w nowym budynku biurowym realizowanym przez Balmoral Properties w ramach II etapu wielofunkcyjnego kompleksu Browar Lubicz zostało wynajęte przez firmę Codewise. Pierwszy najemca biurowca powstającego w centrum Krakowa zajmie 2000 mkw. powierzchni.

 

Spółka Codeise specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Do grona najemców Browaru Lubicz dołączyła jeszcze w zeszłym roku, zrazu wynajmując 530 mkw. w odnowionym Pałacu Goetzów, zajmowanym m.in. przez Konsulat Generalny Węgier. Na początku 2015 r. spółka zdecydowała się zwiększyć powierzchnię najmu, dzięki czemu obecnie jej pracownicy dysponują ok. 764 mkw. przy ul. Lubicz 17 H. Umowa ta obowiązuje do przyszłego roku, wówczas Codewise przeprowadzi się z Pałacu Goetzów do nowo wybudowanego biurowca, w którym zajmie dwa piętra. Biuro firmy będzie znajdowało się na trzecim i czwartym piętrze.

 

Browar Lubicz to najlepsze miejsce dla firmy. Doskonała lokalizacja w centrum miasta, wspaniałe połączenie aspektów historycznych tego miejsca z nowoczesnymi budynkami sprawia, że to miejsce może zachwycić każdego – mówi Irena Pawłowski, dyrektor marketingu z firmy Codewise. –  Zamieniamy Pałac Goetzów na nowoczesny biurowiec, ale nadal chcemy dalej być w tej samej inwestycji bo jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. W grę wchodzi aspekt rynkowy. Nasza firma bardzo prężnie działa na rynku, stale zwiększamy zakres naszej działalności i rekrutujemy nowych pracowników. Dlatego potrzebujemy znacznie więcej miejsca – zapewnia.

 

W nowym biurowcu Browaru Lubicz na najemców czeka 4500 mkw. powierzchni biurowej. Obecnie obiekt oferuje trzy kondygnacje o powierzchni 2500 mkw. – dwa piętra powierzchni biurowej oraz parter z przeznaczeniem na biura i usługi.

 

Celem Balmoral Properties jest elastyczna współpraca z naszymi najemcami, dlatego dostosowujemy wielkość wynajmowanej powierzchni do aktualnych potrzeb klienta – mówi Piotr Olbryś, dyrektor Balmoral Properties. – Dzięki temu inwestor może optymalizować ponoszone koszty, a my możemy efektywniej zarządzać posiadanymi powierzchniami komercyjnymi. Codewise to jeden z naszych pierwszych najemców. Dlatego cieszy nas fakt, że spółka zdecydowała się na wynajem połowy powierzchni biurowej, którą oferujemy w drugim etapie. Liczę, że nasza współpraca będzie się układała równie pomyślnie w następnych latach – dodaje.


2.0
Napisz pierwszy komentarz