Giant

Browar Lubicz coraz pełniejszy

Odrestaurowany Pałac Goetzów w Browarze Lubicz
Odrestaurowany Pałac Goetzów w Browarze Lubicz
Firma Codewise zwiększyła powierzchnię najmu w krakowskim kompleksie mieszkaniowo-biurowo-usługowym Browar Lubicz.

Spółka Codewise do grona najemców Browaru Lubicz dołączyła już w zeszłym roku, wynajmując 500 mkw. powierzchni biurowej w odrestaurowanym, zabytkowym Pałacu Goetzów. Teraz władze firmy zdecydowały się zwiększyć zajmowaną powierzchnię do 764 mkw. Codewise specjalizuje się w nowatorskim centrum sprzedaży rozwiązań technologicznych. Dwa sztandarowe produkty firmy to ZeroPark – internetowa sieć reklamowa oraz Voluum – oprogramowanie ułatwiające kontrolę efektywności kampanii marketingowych w Internecie.


W Browarze Lubicz wynajętych zostało już około 90 proc. powierzchni komercyjnych. W ofercie spółki znajduje się ostatni lokal do wynajęcia o powierzchni użytkowej 803 mkw. Wśród obecnych najemców inwestycji, oprócz spółki Codewise, znajdują się delikatesy spożywcze Piotr i Paweł, Konsulat Generalny Węgier, PKO BP, a także spółka Browar Lubicz, która na terenie kompleksu będzie prowadzić browar restauracyjny.

 

Inwestorem osiedla Browar Lubicz jest firma Balmoral Properties. W ramach krakowskiej inwestycji odrestaurowano, oprócz Pałacu Goetzów, również takie budynki dawnego browaru, jak: Portiernia, Susznia Słodu, Słodownia, a także Maszynownia i Kotłownia z charakterystycznym kominem. Łącznie w budynkach znajduje się 4600 mkw. powierzchni handlowej i 1900 mkw. powierzchni biurowej.


Obecnie trwa drugi etap prac, obejmujący budowę garaży podziemnych na 176 pojazdów, budynki mieszkalne ze 163 mieszkaniami dwu- i trzypokojowymi, a także kameralny budynek biurowy G, który osiągnie wysokość pięciu kondygnacji, dostarczając łącznie 5189 mkw. powierzchni. Autorem projekt architektonicznego zabudowy jest krakowska pracownia MOFO Architekci, za generalne wykonawstwo odpowiada firma Warbud. Ukończenie całego kompleksu planowane jest na III kwartał 2016 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz