Giant

Tak pracują architekci

Artykuł

Zielona ściana w biurze pracowni architektonicznej ARS
Nowa przestrzeń zapewnia kameralną i domową atmosferę...
W jaki sposób architekci z pracowni architektonicznej ARS Retial+Shopfitting zaprojektowali przestrzeń pracy dla samych siebie?

Firma ARS, specjalizująca się w projektowaniu i aranżacji powierzchni komercyjnych zakończyła przeprowadzkę do nowego biura zlokalizowanego w pierwszym z dziesięciu planowanych budynków kompleksu The Park w Warszawie. Pracę nad przygotowywaniem projektu aranżacji przestrzeni koordynowała Katarzyna Domosławska, która była odpowiedzialna także za dobór materiałów, rozwiązań funkcjonalnych i elementów wyposażenia biura. Prace budowlane nadzorował z kolei Piotr Sowala.

 

Architektom zależało przede wszystkim na stworzeniu przestrzeni zapewniającej z jednej strony kameralną i domową atmosferę, z drugiej natomiast – sprzyjającej pracy, profesjonalnej i nowoczesnej. W efekcie zdecydowano się na zastosowanie materiałów, mebli i wyposażenia w nietypowych dla biur formach. Wybrano m.in. tapicerowane meble, ciepłe oświetlenie i ścianę z zielonymi roślinami. W układzie funkcjonalnym biura ARS projektanci starali się w maksymalny sposób wykorzystać atut przeszklonej elewacji biurowca. Chcieliśmy, żeby układ funkcjonalny nowego biura łączył w sobie czytelność i intuicyjność,a jednocześnie dawał możliwością zmiany aranżacji w razie powiększenia zespołu – podkreśla Katarzyna Domosławska, architekt ARS.

 

Biuro + showroom

 

Ważnym elementem projektu jest połączenie powierzchni biurowych z showroomem – przestrzenią służącą ekspozycjom, której wykończenie i wyposażenie może być bardzo łatwo modyfikowane. Projektanci wykorzystali tu podłogi w odcieniach szarości, które przypominają trójwymiarowy wzór mozaiki, z kolei neutralne tło sprzyjaja ekspozycjom najnowszych trendów w projektowaniu i wzornictwie. Pierwsza odsłona showroomu pokazuje m.in. systemy oświetleniowe Xal, biurko stworzone we współpracy z pracownią Lorens&Lorens oraz autorski projekt lampy, która wykorzystuje technologię niepalnego materiału Honeycomb firmy Chenel, specjalizującej się w produkcji papieru do różnych zastosowań.

 

Przeprowadzka do nowej siedziby zbiegła się z dziesiątą rocznicą istnienia ARS Retial+Shopfitting. Nowa siedziba daje nam nowe możliwości rozwoju. W najbliższym czasie chcemy dynamicznie wychodzić poza kompetencje shopfittingowe, zajmując się m.in. kompleksowymi rewitalizacjami  i repozycjonowaniem obiektów biurowych i handlowych, jak to miało miejsce w przypadku naszej realizacji w C.H. Borek we Wrocławiu – podkreśla Łukasz Derlacki, CEO ARS.

 

ARS Retail+Shopfitting jest dostawcą usług shopfittingowych. Firma specjalizuje się w projektowaniu i aranżacji powierzchni komercyjnych oraz biurowych, a także rewitalizacji galerii handlowych. Pracownia zarządza organizacją i nadzorem prac budowlanych. W jej kompetencjach znajduje się także konsulting w zakresie doboru lokalizacji i negocjacji umów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz