PGE Narodowy

Pięć pomysłów na aranżację łazienki w biurowcu

Artykuł

Projekt Łukasza Prokopowicza
Projekt Łukasza Prokopowicza
Przygotowanie dobrego projektu wnętrza biurowego jest sporym wyzwaniem. Jako inspirację proponujemy 5 najlepszych pomysłów na aranżację łazienki, nadesłanych na konkurs „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”.

Projektując ergonomiczną przestrzeń biurową, nie możemy zapominać, że spójne z jej charakterem powinna być również łazienka. Przygotowanie ciekawej aranżacji tego pomieszczenia wymaga nie tylko wyczucia stylu, ale też znajomości najlepszych, dostępnych na rynku urządzeń sanitarnych. Połączenie funkcjonalności i ciekawego designu niewątpliwie wpłynie na wizerunek firmy w oczach kontrahentów, klientów i pracowników przedsiębiorstwa.

 

Poniżej przedstawiamy kilka nieszablonowych pomysłów na aranżację łazienki. Są to najlepsze projekty zgłoszone na konkurs „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”.

 

Minimalistyczna elegancja

Projekt Małgorzaty Barnat i Andrzeja Chmury

 


Myślą przewodnią w projektowaniu łazienki „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” było stworzenie wyrazistego wnętrza przy użyciu minimum środków formalnych – wyjaśnia Andrzej Chmura. Projekt wyróżnia się przestronnym i eleganckim wnętrzem, użyciem pastelowej barwy na jednej ze ścian, która dodatkowo tworzy monolit z z wkomponowanymi w nią drzwiami w tym samym kolorze. Pozostała część wnętrza została utrzymana w białej kolorystyce, aby optycznie je powiększyć i nadać mu czystego charakteru – dodaje Małgorzata Barnat.

 

 

Zastosowany w projekcie sprzęt sanitarny spójny jest z charakterem całego wnętrza. Szlachetność pomieszczenia sanitarnego projektanci podkreślili poprzez dobór sprzętów sanitarnych spójnych z jego charakterem. Umywalki nablatowe URBI oraz minimalistyczne baterie jednouchwytowe wyeksponowaliśmy na blatach wykończonych polerowanym marmurem. W kabinach sanitarnych wykorzystaliśmy zaś miski podwieszane WC GAP Rimless. Natomiast oświetlenie wnętrza zaprojektowaliśmy w oparciu o dyskretny system lamp LED – opowiada Andrzej Chmura.

 

Czarno-biała geometria

Projekt Anny Golasowskiej i Anny Skrzydlewskiej

 

 

W stylistyce minimalizmu utrzymana jest również aranżacja Anny Golasowskiej i Anny Skrzydlewskiej. Projektując łazienkę „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” skupiłyśmy się na zbudowaniu odpowiedniego nastroju wnętrza. W pomieszczeniu o małej powierzchni najmocniej działają najprostsze środki wyrazu. Dlatego zdecydowałyśmy się na zawsze efektowny kontrast czerni i bieli w połączeniu z prostotą formy dobranej ceramiki, co nadało wnętrzu ponadczasowego charakteru – tłumaczy Anna Golasowska.

 

 

W zamierzeniu projektantek łazienka nie tylko służy zaspokajaniu potrzeb higieny użytkownika, lecz także pozwala oderwać się na moment od świata zewnętrznego i wyciszać zmysły. Monochromatyczna kolorystyka wizualnie porządkuje i uspokaja wnętrze. Proste, białe, geometryczne wzornictwo ceramiki z kolekcji Roca ELEMENT wyeksponowałyśmy na czarnym tle. W połączeniu z baterią z serii LOFT o mocno industrialnym charakterze wnętrze zyskało surowy i minimalistyczny wyraz – dodaje Anna Skrzydlewska. Dopełnienie stylizacji stanowi duże lustro umieszczone nad umywalkami na całej szerokości ściany, co optycznie powiększa metraż. Niepowtarzalny charakter nadaje wnętrzu delikatne oświetlenie.

 

Zmechanizowany świat

Projekt Ewy Klimkiewicz

 

 

Inspiracją do projektu były wiekowe łodzie podwodne oraz styl steampunk. Dlatego w swoim projekcie wykorzystałam miedziane rury i zawory, które kojarzą się ze starymi maszynami – wyjaśnia Ewa Klimkiewicz. Steampunk jest dość niszowym nurtem w kulturze, w którym dominantą są wpływy surrealizmu, science fiction oraz epoki wiktoriańskiej, nazywanej wiekiem pary. Stylistyka projektu opiera się zatem o różne mechanizmy kojarzone z rewolucją przemysłową.

 

 

Łazienka utrzymana jest w odcieniach chromowanej szarości i miedzianego brązu. Optycznemu powiększeniu przestrzeni służy sufit oraz polerowane, miedziane płytki zdobiące część ścian. Na pozostałych została umieszczona mozaika z drobnych kafli ceramicznych przypominających kształtem rybią łuskę – dzięki chropowatej strukturze pomieszczenie staje się wielowymiarowe. Ponadto łazienka została przystosowane do osób niepełnosprawnych, między innymi poprzez wykorzystanie odpowiednich urządzeń sanitarnych z serii Dostępna Łazienka firmy Roca – dodaje autorka.

 

Urok wielkiego miasta

Projekt Łukasza Prokopowicza

 

 

Inspiracją do zaprojektowania łazienek była znakomita graficzna seria umywalek URBAN firmy ROCA. Czarno-biała kolorystyka minimalistycznej ceramiki i proste formy baterii znakomicie wpisały się w ideę projektu łazienkowego, który został pomyślany w konwencji czarno-białego filmu, co wyróżnia go na tle kolorowych pomieszczeń biur – tłumaczy projektant.

 

 

Charakter wielkiej metropolii podkreśla grafika za szkłem ukazująca Nowy York nocą odbijający się w wodzie, co nawiązuje też do stylu ceramiki. Podłogi i ściany zostały pokryte płytkami w odcieniach szarości. Wystrój ocieplają drewniane blaty i meble. Pozostałe produkty zastosowane w projekcie były wybierane pod kątem minimalistycznych form i prostoty: miska WC i pisuar z serii Hall oraz wynikające z technologii montażu tych produktów stelaże podtynkowe Duplo, przyciski dwufunkcyjne PL2 czy uchwyty Hotel’s 2.0 – dodaje.

 

Krystaliczna harmonia

Projekt Alicji Mej

 

 

Do stworzenia projektu łazienki do wnętrza biura na wodzie zainspirował mnie przede wszystkim motyw wody. Dlatego zastosowałam w nim miękkie linie, które przenikają się wzajemnie i delikatnie ze sobą splatają. Zastosowane wyposażenie wnosi również do pomieszczeń lekkość oraz delikatność, a także niezmiernie ważną cechę wody, czyli płynność – tłumaczy Alicja Mej. Motyw morskich fal spaja graficznie wszystkie elementy projektu. Dominantą kolorystyczną jest biel w połączeniu z kolorem morskim, co daje wrażenie wizualnego ładu, delikatności oraz lekkości.

 

 

 

Wodny design został podkreślony skomplikowaną konstrukcją sufitu podwieszanego w dwóch przeplatających się odcieniach koloru morskiego. Spod obłych kształtów miejscami prześwituje delikatne światło. Chciałam, aby wyposażenie komponowało się idealnie z wnętrzem – tak jakby zostało zaprojektowane specjalnie dla tego właśnie projektu. Pomogły mi w tym umywalka nablatowa ELLIPSE oraz miska podwieszana DAMA N Compacto firmy Roca o eleganckich i oryginalnych kształtach. Poprzez swoją obłość i lekkość świetnie wkomponowały się w całą aranżację – dodaje autorka.

 

Projekty zgłoszone do konkursu na wnętrze „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” udowadniają, że aranżacja łazienki spod uzdolnionej ręki projektanta nie musi być nudna. Odpowiedni dobór dodatków pozwoli stworzyć miejsce spójne z charakterem całego biura.


1.0
Tagi: Bargework
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Karol :
Marka Rocę polecano mi w salonach Łazienki z Pomysłem i rzeczywiście się nie zawiodłem :)
28 lipca 2015 13:39