BARGEWORK OPOLE: konkurs na biuro na wodzie w Opolu

Miasto : OPOLE
Miejsce : KONKURS OGÓLNOPOLSKI
Data : 24.10.2016 - 28.03.2017
Godzina : 09:00 - 23:50
Status : zakończone
BARGEWORK OPOLE: konkurs na biuro na wodzie w Opolu
Wystartował ogólnopolski konkurs architektoniczny BARGEWORK OPOLE. Konkurs adresowany jest do architektów i designerów, którzy chcą stawić czoła niebanalnemu wyzwaniu: zaprojektowania bryły pierwszego w Polsce biura na wodzie dla Opola oraz przystani, w której zlokalizowana będzie barka.

Misją Fundacji BARGEWORK jest stworzenie pierwszego w Polsce biura na wodzie. Dzięki staraniom Fundacji oraz wsparciu Politechniki Opolskiej i władz miasta pierwsza barka biurowa może pojawić się w Opolu. – Dlatego organizujemy konkurs. Chcemy, aby projekt biura na wodzie odpowiadał architekturze miasta. Barka musi również mieć swoje miejsce. Dlatego zadanie, jakie stawiamy przed architektami polega także na zaprojektowanie przystani – mówi Marcin Wojciechowski, pomysłodawca projektu i Prezes Fundacji BARGEWORK. 


O Opolu można z całą pewnością powiedzieć, że jest miastem pełnym innowacji położonym nad rzeką. Projekt BARGEWORK bardzo wpisuje się w nasz charakter – powiedział Maciej Wujec, pierwszy zastępca prezydenta Miasta Opola.


Konkurs architektoniczny BARGEWORK OPOLE adresowany jest do architektów oraz studentów architektury. Praca konkursowa musi zawierać przede wszystkim wizualizację bryły biura na wodzie oraz przystani, w której będzie ono zlokalizowane. Jak podkreśla przedstawiciel Fundacji BARGEWORK, projekt zwycięski ma zostać wykorzystany do budowy właściwej barki, po odpowiedniej adaptacji. 


Kapituła konkursowa będzie oceniać przede wszystkim kreatywność, możliwość realizacji takiego obiektu i ekonomikę przyjętych w nim rozwiązań. W szczególności jury zwracać będzie uwagę na modułowość obiektu, czyli możliwość łączenia go z innymi barkami. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Bargework
Napisz pierwszy komentarz