PGE Narodowy

Łódź atrakcyjna dla BPO

|
Mimo że Łodzi trudno konkurować z większymi miastami, to chcą tam lokować siedziby firmy z sektora usług dla biznesu.

Mimo że Łodzi trudno konkurować z większymi miastami, to chcą tam lokować siedziby firmy z sektora usług dla biznesu. Inwestorów przyciąga coraz lepsza infrastrukturą, ale przede wszystkim potencjał ludzki. Łódź - miasto akademickie, stanowi zaplecze wykształconych ludzi, bardzo dobrze władających językami obcymi. Poza tym jest to miasto z niewykorzystanym potencjałem i co najważniejsze tanie. Czynsze wywoławcze wahają się tam 11-14 euro za m kw. miesięcznie.  Z drugiej strony  poziom pustostanów na rynku biurowym wynosi ok. 20 proc. i wynika z błędnego odczytania sygnałów dotyczących spodziewanego popytu. Mimo to są firmy, które budują kolejne biurowce na zamówienia klientów. Niezaprzeczalnie rynek biurowy w Łodzi odżywa, świadczą o tym ostatnie transakcje.

Hines Polska
 
Zasoby Łodzi doceniła firma Tate&Lyle, która już niedługo otwiera w mieście oddział. Biurowiec będzie mieścił się w  okolicach parku Helenów. Inwestor wybrał ulicę Streringa zlokalizowaną przy centrum. Spółka razem z Hines Polska,  właścicielem Stering Busines Center podpisały siedmioletnią umowę na wynajem ponad 2,6 tys. m kw. powierzchni  biurowej. Centrum usług Tate&Lyle (które będzie się zajmowało finansami, księgowością i IT) mieścić się będzie na czwartym i piątym piętrze biurowca. Spółka prowadzi już rekrutację do oddziału, w którym znajdzie pracę ok. 180 osób.
 
Skanska
 
Kwiecień był miesiącem ważnym dla rynku biurowego w Łodzi. Wtedy to Infosys BPO Poland i Skanska ogłosiły finalizację  transakcji. Dotychczasowy biurowiec Infosys mieści się przy al. Piłsudskiego zaraz obok Galerii Łódzkiej. W związku z  rozwojem firmy, Infosys zamierza zatrudnić w ciągu dwóch lat ok. 300 osób, i potrzebuje większej siedziby. W październiku  przyszłego roku zamierza wprowadzić się do biurowca, który stawia Skanska przy rondzie Solidarności – Green Horizon. W pierwszym etapie Skanska planuje wybudowanie 19 tys. m kw. powierzchni biurowej, w drugim 14 tys. m kw. (prace na tym etapie uzależnione są od zainteresowania klientów). Skanska planuje przenieść do tego biurowca swój oddział, Infosys wynajmie 11,5 tys. m kw.
 
GTC
 
Nowych najemców ma firma GTC, która posiada zespół biurowców University Business Park między al. Kościuszki a Wólczańską. Wprowadzą się tam: Bankruptcy Managment Solutions, Tax Care i Pharmena. Wynajmą razem 850 m kw. przy    al. Kościuszki, dołączając tym samym do pozostałych m.in. Kredyt Banku, Hermann Kirchner Polska.
 
 
Mermaid Properties
 
Do dawnej siedziby Próchnika zaadaptowanej na nowoczesny biurowiec o nazwie Cross Point, również już niedługo  wprowadzą się najemcy. Firma Mermaid Properties – właściciel biurowca, podpisała już kilka umów m.in. z TVN, ale też z  łódzkimi oddziałami należącymi do grupy ITI: Onet.pl i Zumi. Umowy najmu zostały podpisane także ze spółką Trust  Properties, Mostostal Warszawa oraz Konica Minolta Business Solution.

0.0
Napisz pierwszy komentarz