Giant

EKO Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych E&Y

|
Niedawno młodym i ambitnym mieszkańcom Wrocławia ukazały się nowe możliwości rozwoju zawodowego.

Niedawno młodym i ambitnym mieszkańcom Wrocławia ukazały się nowe możliwości rozwoju zawodowego, bo aż ponad 200 analityków finansowych i księgowych ma szansę otrzymać intratną propozycję pracy. Już w tej chwili zainteresowanie miejscami pracy jest dość duże, bo na jedno miejsce pretenduje kilkunastu kandydatów. A wszystko to dzięki drugiej już inwestycji w stolicy Dolnego Śląska firmy doradczej Ernst & Young, która 4 kwietnia 2011 r. uroczyście otworzyła Centrum Usług Wspólnych. Z tym że w odróżnieniu od innych biur Ernst & Young w Polsce, Centrum Usług Wspólnych będzie docelowo obsługiwać całą Europę w zakresie finansów. – Nie będziemy prowadzić działalności na rzecz firm zewnętrznych, jak to robi Ernst & Young Polska – tłumaczy Dariusz Sus, Chief Operations Officer EY Global Services (Poland).

Lokalizacja
 
Dobór dogodnej lokalizacji na rozpoczęcie działalności danej inwestycji zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wybrane miasto powinno posiadać ogromny potencjał zarówno biznesowy jak i społeczny. Ponadto położenie w sąsiedztwie kilku specjalnych stref ekonomicznych zapewnia nowym przedsięwzięciom doskonałe warunki do rozwoju. Dodatkowy atut stanowi szczególnie przyjazny klimat inwestycyjny stworzony przez władze miasta, który przyciąga inwestorów z wielu branż, m.in. finansowej czy nowych technologii.
 
Te wszystkie wymogi spełnia właśnie Wrocław. Stolica Dolnego Śląska wygrała rywalizację z ponad 40 miastami z Europy i Afryki Północnej, i wreszcie w końcowym etapie pokonała Budapeszt, który okazał się nie do końca przyjaznym miastem i za małą na tego typu inwestycję Ostravę.
 
– Po raz kolejny Wrocław potwierdził, że jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc dla inwestorów w Europie. Jestem dumny, że to właśnie nasze miasto wygrało wyścig o lokalizację Centrum Usług Wspólnych, jednej z największych firm doradczych na świecie. Podobne centra już wcześniej otworzyły w stolicy Dolnego Śląska inne światowe koncerny. Tego typu inwestycje dają miejsca pracy mieszkańcom i podnoszą prestiż oraz atrakcyjność miasta dla kolejnych inwestorów. Mam nadzieję, że jeszcze niejedna światowa marka pójdzie w ślady Ernst & Young i otworzy u nas swoje biura – oświadczył Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia podczas uroczystości inaugurującej działalność Centrum.
                                                                                                                                                         
Wiodącym kryterium dla E&Y była dobrze wykształcona liczba kandydatów mówiąca w różnych językach obcych. – Wielkim atutem Wrocławia jest doskonałe zaplecze edukacyjne. W mieście cały czas rośnie liczba studentów, a w efekcie także liczba świetnie wykształconych, znających języki obce młodych pracowników, którzy przyciągają zagranicznych inwestorów. To dzięki nim międzynarodowe organizacje coraz częściej wybierają Wrocław na miejsce prowadzenia swojego biznesu – dodaje Magdalena Holak, Leasing Negotiator Skanska Property Poland.
                                                                                                                                                                     
Siedziba i aranżacja wnętrz
 
Grunwaldzki Center – biurowce należące do Skanska Property Poland – to na razie tymczasowa siedziba Centrum Usług Wspólnych, docelowo biura E&Y mają znaleźć się w jeszcze nieukończonej inwestycji Skanska Property Poland – Green Towers, której przekazanie do użytkowania nastąpi w marcu 2012 r. Budynek Green Towers jest tworzony przy udziale Pracowni Projektowej Maćków, natomiast inwestycja Grunwaldzki Center powstała przy współpracy Autorskiej Pracowni Projektowej Hubka.
 
Podpisana w grudniu umowa najmu biur przez E&Y dotyczy około 1 800 m kw., czyli półtora piętra, jednak firma planuje do końca czerwca zarezerwować dwa piętra. Biura E&Y utrzymane są w żółtej kolorystyce zgodnej z logo firmy. Niestety Grunwaldzki Center nie do końca spełnia założenia aranżacyjne E&Y, gdyż dużo powierzchni pozostaje niewykorzystanej, a firma stawia na układ kwadratowy pomieszczeń biurowych – najchętniej duża hala rodem z hipermarketów mieszcząca jak największą liczbę pracowników. Natomiast nieużytkowane przez E&Y pokoje mogłyby posłużyć do powiększenia kuchni, gdyż ideologia przedsiębiorstwa zakłada wzmożoną integrację pracowników, która rozwija ich kreatywność. Dlatego też Grunwaldzki Center stanowi jedynie siedzibę tymczasową. – W naszych biurach przyjęliśmy aranżację typu open space, czyli mało osobnych pokoi, duży training room i kuchnia przeznaczona do integracji pracowników. Po tego rodzaju biurowcu oczekujemy przede wszystkim wysokiej efektywności powierzchni, tzn. niskiego wskaźnika metrów na osobę. Ale również komfortowych warunków i ogólnego bezpieczeństwa pracy, dogodnego dojazdu dla pracowników oraz możliwości zjedzenia lunchu w rozsądnej cenie – oznajmia Dariusz Sus, Chief Operations Officer EY Global Services (Poland). Wszystkie te warunki spełnia Green Towers, które z założenia zaprojektowane jest w sposób elastyczny, umożliwiający dostosowanie powierzchni do potrzeb najemcy. – W Skanska traktujemy bowiem biura nie tylko jako przestrzeń do pracy, ale przede wszystkim jako miejsce, w którym pracownicy spędzają większość swojego dnia. Niezwykle ważne jest stworzenie w nich warunków sprzyjających zarówno efektywności, kreatywności, jak i wygodzie osób przebywających w biurze. Budynek Green Towers został zaprojektowany pod kątem efektywnej aranżacji. Na życzenie najemcy przestrzeń biurową można z łatwością podzielić na strefy przeznaczone do pracy zespołowej i indywidualnej, część reprezentacyjną i wypoczynkową, wszystkie doskonale doświetlone światłem dziennym – informuje Magdalena Holak, Leasing Negotiator Skanska Property Poland. Wykorzystanie ekologicznych materiałów wykończeniowych, maksymalizacja dostępu do światła dziennego oraz wysoka jakość powietrza, to tylko niektóre rozwiązania, które zagwarantują wysoką efektywność pracowników oraz ich lepsze samopoczucie. Co więcej, w Green Towers zamontowane zostaną liczne instalacje mechaniczne i elektryczne, redukujące zużycie wody i energii. Powstaną również specjalne miejsca parkingowe dla samochodów hybrydowych oraz dla osób, które podróżują do pracy ekologicznie, czyli wspólnie jednym autem (tzw. carpooling) bądź też rowerem.
 
Wszystkie inwestycje Skanska powstają przy użyciu najnowszych technologii, dzięki czemu są przyjazne dla otoczenia. Green Towers będzie pierwszą wrocławską inwestycją certyfikowaną w międzynarodowym systemie oceny nieruchomości LEED na poziomie Platinum. Budynek jest tworzony zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W czasie jego realizacji szczególną wagę przykłada się do odpowiedniego wykorzystania zasobów naturalnych, co pomoże w zachowaniu jego równowagi ekologicznej.
 
Ponadto pracownicy oraz goście Green Towers będą mogli korzystać m.in. z kantyny, zielonego patio zapewniającego chwilę wytchnienia, saloniku prasowego oraz bankomatu.

0.0
Napisz pierwszy komentarz