Giant

Zrównoważone biura przyciągają najemców i pracowników

art. sponsorowany
W biurach istotne są takie parametry, jak: komfort termiczny, wentylacja, oświetlenie, akustyka czy układ biura. Obecnie widoczny jest trend tworzenia za pomocą wzorów i kolorów środowisk pracy, które sprzyjają kreatywności i produktywności, współpracy, skupieniu lub odpoczynkowi pracowników.

W budynkach spędzamy 90 proc. czasu, w tym sporą część w biurach. Zrównoważona przestrzeń biurowa to ta, w której zastosowano przyjazne środowisku rozwiązania. Pozwala ona pracownikom czuć się jak najlepiej, wpływając na ich komfort i zdrowie. Warto więc zadbać o jakość przestrzeni na etapie projektowania biura i doboru odpowiednich materiałów wykończeniowych.

 

 

Ważną rolę w kształtowaniu zrównoważonej przestrzeni odgrywają również wykładziny. Mogą one bowiem tworzyć bardziej bezpieczne i zdrowsze miejsce pracy. Dla przykładu, właściwości akustyczne płytek dywanowych Forbo ograniczają hałas w otoczeniu, a niska emisja lotnych związków chemicznych poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach.

Proponujemy podłogi o różnorodnej kolorystyce i wzornictwie, od współczesnych po naturalne, oferujące najwyższy komfort, poprawiające akustykę w pomieszczeniu, a także zwiększające poziom odbicia naturalnego światłapodkreśla Monika Framska, Marketing Manager Forbo Flooring Systems.

 

 

Wykładziny Forbo wspierają także jakość środowiska wewnętrznego. Spełniają one bowiem wymogi standardu 01350, który dotyczy jakości powietrza w pomieszczeniu. Co więcej, wzory wykładzin o wysokim współczynniku odbicia światła zwiększają komfort dla oczu, a tym samym bezpośrednio wpływają na dobre samopoczucie użytkowników wnętrza i ich efektywność pracy. Mają również udział w zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej w budynku.

Co ciekawe, odpowiednie wykładziny ważne są także podczas certyfikacji ekologicznej. Poszczególne kolekcje Forbo podwyższają punktację w standardach oceny i certyfikacji budynków BREEAM oraz LEED®.

Produkcja wykładzin Forbo odbywa się w zakładach certyfikowanych na zgodność z normą SA8000. Jest to wszechstronna, globalna, weryfikowalna norma będąca podstawą audytowania i certyfikowania zgodności z wymaganiami dotyczącymi społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

 

Przedsiębiorstwa już teraz dostrzegają wartość dobrego samopoczucia w miejscu pracy i zaczynają działać. Postrzegają zdrowie, dobre samopoczucie i produktywność za wartości biznesowe, które warto włączyć do oferty firmy, obok przestrzeni, którą zapewniają oraz doświadczeń, które starają się promować. Obserwujemy, iż firmy zaczynają celowo szukać zdrowych przestrzeni i budynków dla korzyści, jakie mogą zapewnić organizacjom w przyszłości – podsumowuje Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Zrównoważone biuro jest częścią kultury organizacyjnej firmy i strategii środowiska pracy. Coraz częściej to właśnie atrakcyjne, zdrowie i zielone biuro jest jednym z czynników przyciągających uwagę potencjalnych pracowników. Z pewnością dziś to element przewagi konkurencyjnej firmy, coraz bardziej zyskujący na znaczeniu.

 

Zrównoważone rozwiązania podłogowe: www.forbo-flooring.pl

 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Elena :
Wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w Polsce wzrosła dwukrotnie https://walterherz.com/pl/a/wartosc-inwestycji-w-nieruchomosci-komercyjne-w-polsce-wzrosla-dwukrotnie
24 sierpnia 2018 13:03