Proton Office

Rozwiązanie dla łazienek o dużym natężeniu ruchu

art. sponsorowany
Tork PeakServe®
W miejscach o dużym natężeniu ruchu zapewnienie swobodnego i wygodnego dostępu do czystej łazienki to spore wyzwanie. Na szczęście istnieją rozwiązania, które sprawdzają się w takiej przestrzeni.

Zapewnienie swobodnego i wygodnego dostępu do czystej łazienki jest jednym z podstawowych zadań dla podmiotów zarządzających obiektami o dużym natężeniu ruchu. W toaletach znajdujących się w centrach handlowych, biurowcach, stadionach, lotniskach czy salach koncertowych utrzymanie higieny jest sporym wyzwaniem. W miejscach o dużym natężeniu ruchu panuje zasada: im więcej ludzi, tym lepszy biznes. Satysfakcja gości to cenna waluta, a wygląd łazienki ma na to bezpośredni wpływ. Badania pokazują, że co trzecia osoba unikająca korzystania z łazienki jednocześnie ogranicza ilość spożywanego jedzenia i picia. Takie podejście może mieć negatywny wpływ na prowadzoną działalność, ponieważ licznie odwiedzane miejsca często czerpią duże zyski ze sprzedaży przekąsek i napojów – twierdzi Wioletta Broda, Senior Product Manager, Essity.

Utrzymać higienę w zatłoczonych toaletach

Dla osób korzystających z toalet w miejscach o dużym natężeniu ruchu ważne jest to, by były one higieniczne i czyste. Jak zrealizować takie oczekiwanie klientów? Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich artykułów higienicznych. Muszą być one wydajne i zapewniać maksymalną efektywność. Ważne, by były one wygodne w obsłudze również dla personelu sprzątającego.

 

 

Coraz częściej w toaletach znajdujących się w miejscach o dużym natężeniu ruchu suszarki do rąk zastępowane są ręcznikami papierowymi. Jest to związane m.in. z oszczędnością czasu. Osoby korzystające z suszarki potrzebują przynajmniej 45 sekund, by osuszyć dłonie, podczas gdy zastosowanie ręczników pozwala oszczędzić nawet do 35 sekund przy każdej korzystającej osobie.

To jednak nie jedyny powód zastępowania suszarek ręcznikami papierowymi. Co ciekawe, suszarki bardziej niż inne rozwiązania zwiększają ryzyko skażenia toalet, bowiem rozprzestrzeniają one bakterie w powietrzu na użytkowników. Z badania opublikowanego przez Journal of Infection1, wynika, że wokół suszarek znajduje się aż 27 razy więcej zarazków niż przy dyspenserach z ręcznikami papierowymi. Ważne są również preferencje klientów. Wg badania ETS - Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Papierniczych, 9 na 10 osób odwiedzających toalety preferuje ręczniki papierowe zamiast suszarek2.

Rozwiązanie do zatłoczonych toalet

Przykładem marki, która postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów jest Tork, który opracował technologię do wycierania rąk Tork PeakServe®. System ten dobrze sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Dzięki szybkiemu dozowaniu pozwala on osuszyć ręce w 3 sekundy. System nie tylko ułatwia pobieranie ręcznika, ale także jego obsługę, bowiem napełnianie dozowników trwa krótko i wystarcza na długi czas. Dzięki skompresowaniu bind dozownik mieści ponad 2000 ręczników, czyli o 250 proc. więcej ręczników niż w standardowym dozowniku3.

 

 


1 https://europeantissue.com/hygiene/participation-in-events/his-participation/

Badanie ETS - Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Papierniczych - European Tissue Symposium

W porównaniu z wkładami Tork Universal i dozownikiem ręczników w składce 552000

 


0.0
Tagi: Tork
Napisz pierwszy komentarz