Giant

Wykładziny a akustyka

art. sponsorowany
Tworząc komfortowe miejsce pracy należy zadbać o odpowiednią akustykę pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest to, jakie materiały podłogowe zostaną zastosowane. Oto 3 najlepsze akustyczne rozwiązania podłogowe do biur wg Forbo Flooring.

Hałas – problem polskich biur

Hałas jest głównym problemem we współczesnych biurach. Przeszkadza on pracownikom, jest elementem rozpraszającym, a tym samym mocno obniża efektywność pracowników, utrudnia komunikację i koncentrację uwagi. Hałas oddziałuje także na zdrowie pracowników. Powoduje on bowiem rozdrażnienie i stres, które mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Hałas wpływa również na problemy ze snem, zmęczenie, bóle głowy czy nerwice.

W związku z tym, że hałas ma znaczący wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników, warto o dobrą akustykę pomieszczeń zadbać już na etapie projektowania biura. Udana realizacja to nie tylko funkcjonalność, elastyczność czy estetyka. Zaprojektowaną przestrzeń kształtują także jej parametry techniczne, spośród których dużą wagę przywiązujemy do rozwiązań akustycznych. Uważamy, że dobra akustyka w pomieszczeniu jest wartością niezbędną, dlatego stała się ona nierozerwalnym elementem naszych realizacji podkreślają architekci z pracowni The Design Group.

Zmniejszamy poziom hałasu

Redukowanie poziomu hałasu najlepiej zacząć od podstaw, czyli od podłogi, a co za tym idzie od wykładzin podłogowych. W ofercie firmy Forbo Flooring znaleźć można szereg rozwiązań podłogowych, które zmniejszają poziom hałasu nie tylko w danym pomieszczeniu, ale i w całym budynku. W naszych projektach łączymy ze sobą wykładziny o różnych kolorach i fakturach. Dzięki temu spełniają one funkcje nie tylko akustyczne, ale także znacząco urozmaicają wnętrze – dodaje architekt z The Design Group.

Najlepsze akustyczne rozwiązania podłogowe do biur wg Forbo Flooring:

- płytki dywanowe

W pomieszczeniach biurowych takich jak korytarze, przestrzeń open space czy sale konferencyjne najczęściej wybieranym materiałem podłogowym są płytki dywanowe. Zapewniają one komfort, „miękkość” pod stopami, a także najwyższe właściwości akustyczne. Wybierając płytki dywanowe warto zwrócić uwagę na ich parametry użytkowe: poziom izolacji dźwięków uderzeniowych oraz współczynnik pochłaniania dźwięków1. Aby spełniały swoją rolę w biurze powinny one posiadać współczynnik pochłaniania dźwięku nie mniejszy niż 0,1.

 

Akustyka, Podłogi, Wykładziny

Płytki dywanowe Forbo Tessera, projekt: The Design Group

- wykładzina flokowana Flotex

Producenci wykładzin prześcigają się w ofercie różnorodnych wzorów, formatów i kolorów. Forbo, jako jedyny producent na rynku, oferuje wykładzinę flokowaną Flotex o bardzo wysokiej gęstości włókien. Zapewnia ona pochłanianie dźwięków w pomieszczeniach (klasa A), jak również redukcję dźwięków uderzeniowych (> 20dB). Tak wysokie współczynniki zapewniają nie tylko wyciszenie danego pomieszczenia, ale i całego budynku.

 

Akustyka, Podłogi, Wykładziny\

Wykładzina Forbo Flotex, biuro OLX

- panele LVT

W pomieszczeniach biurowych funkcjonalnym, a zarazem eleganckim rozwiązaniem podłogowym są panele LVT (Luxury Vinyl Tiles). Wyróżniają się bardzo wysoką trwałością i odpornością na intensywny ruch. W odróżnieniu od drewna nie wymagają one żadnych zabiegów konserwujących. Co najważniejsze, można po nich chodzić cicho, bowiem znacznie redukują dźwięk kroków słyszalny przez osoby znajdujące się w danym pomieszczeniu.

 

Akustyka, Podłogi, Wykładziny

Panele Forbo Allura, projekt: The Design Group

 

Akustyka, Podłogi, Wykładziny

Panele Forbo Allura, projekt: The Design Group

 

Firma Forbo Flooring jest specjalistą w produkcji produktów akustycznych. Od 40 lat dostarcza gotowe rozwiązania akustyczne, najlepsze w swojej klasie i zastosowaniu. Zobacz więcej na www.forbo-flooring.pl

 


Izolacyjność akustyczna to izolowanie od dźwięków dochodzących z innych pomieszczeń lub z zewnątrz budynku. Zatem źródło hałasu występuje wówczas po jednej stronie przegrody, a odbiorca po drugiej. Z kolej pochłanianie dźwięku to proces absorbowania energii fali dźwiękowej przez ciała fizyczne i inne materiały wyposażenia pomieszczeń jak np. wykładziny. Źródło dźwięku i jego odbiorca znajdują się w jednym pomieszczeniu.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz