Giant

Zielono w Business Garden Warszawa

art. sponsorowany
|
realizacja Interbiuro design & fit out w Business Garden Warszawa
Realizacja Interbiuro design & fit out w Business Garden Warszawa, fot. materiały prasowe
Dobiegła końca najnowsza, a jednocześnie jedna z bardziej nietypowych realizacji Interbiuro design & fit out– rearanżacja lobby 5 budynków w kompleksie biurowym Business Garden Warszawa, na zlecenie Vastint Polska.

Praca nad realizacją w ramach usługi design & build rozpoczęła się od opracowania projektu wykonawczego, przy ścisłej współpracy z uznanym londyńskim studiem turnerbates Design & Architecture, odpowiedzialnym za nową koncepcję całego założenia.

 

Koncepcja stanowi nową jakość w stosunku do obecnych na rynku rozwiązań i współgra z duchem innowacyjności i gościnności kompleksów Business Garden. Obok zielonych ogrodów, wspólna przestrzeń recepcyjna będzie cechą wyróżniającą parki biznesowe.

 

Wstępnym założeniem projektu było stworzenie nieformalnych, wygodnych i relaksujących stref w obrębie lobby, które zachęcą odwiedzających do dłuższego przebywania w przestrzeni. Recepcja to obecnie nie tylko miejsce, z którego pracownicy korzystają w drodze do swoich biur, ale także punkt spotkań, współpracy i odpoczynku.

 

Idea stworzenia przyjaznych przestrzeni o nieformalnym charakterze, została osiągnięta przez zastosowanie naturalnych materiałów: drewno, beton, tkaniny, oraz odpowiednich elementów wystroju: drewniane panele dekoracyjne, wygodne kanapy czy ażurowe regały wystawowe, wyprodukowane na indywidualne zamówienie przez lokalnych rzemieślników. Zastosowano też nowe oprawy zapewniające nastrojowe oświetlenie poszczególnych stref z możliwością sterowania.

 

Ze względu na rozległy zakres opracowania, mnogość i wysoką jakość wykonywanych elementów oraz prace na wysokościach, przy codziennym funkcjonowaniu rearanżowanych powierzchni, realizacja wymagała odpowiedniej logistyki i podziału na etapy.

Zrealizowany zgodnie z oczekiwaniami Inwestora projekt pilotażowy, w holu jednego z budynków, pozwolił na elastyczne i indywidualne wypracowanie rozwiązań materiałowych i konstrukcyjnych, definiując tym samym standard pozostałych lobby. Są one utrzymane w tym samym charakterze, posiadając jednak indywidualne układy funkcjonalne czy też akcenty kolorystyczne, a dzięki sukcesywnej realizacji przybiorą one wkrótce ostateczny kształt, ciesząc oko gości i użytkowników.

 

Mimo wspólnego dla wszystkich lobby stylu wzorniczego, wygląd przestrzeni w pozostałych czterech budynkach Business Garden Warszawa będzie się od siebie różnił detalami kolorystycznymi i elementami wystroju, jak chociażby dzieła sztuki, książki i wykonane na zamówienie naścienne instalacje malarskie. Poszczególne recepcje będą miały także odmienny układ funkcjonalny, uzależniony od wielkości i planu piętra.

 


5.0
Tagi: Interbiuro
Napisz pierwszy komentarz