Giant

Nowa przestrzeń biurowa firmy Oticon w warszawskim Q22

art. sponsorowany
Wyposażenie firmy Kinnarps w nowych biurach Oticon
Dla spółki Oticon należącej do grupy Demant – producenta światowej klasy aparatów słuchowych, głównym założeniem projektu biura było stworzenie lekkich i funkcjonalnych przestrzeni zapewniających pracownikom komfort pracy.

Najważniejszy jest dźwięk

 

Misja marki Oticon to poprawa jakości życia osób niedosłyszących. Firma oferuje najwyższej jakości urządzenia wspomagające słyszenie, które pomagają więcej słyszeć i pełniej żyć. Biuro Oticon znajduje się na 5 pietrze biurowca Q22 na warszawskim Śródmieściu. Ze względu na specyfikę działalności firmy, aranżacja przestrzeni biurowych miała opierać się na głównym motywie, jakim był właśnie dźwięk.

Zależało nam na tym, aby nasze biuro zostało zaaranżowane w nowoczesnym, skandynawskim stylu z dużą dbałością o możliwość zapewnienia pracownikom poczucia komfortu pracy. Bardzo ważne było też dla nas uwzględnienie specyfiki działalności firmy i przystosowania funkcjonalności biura do poszczególnych działów – mówi Anna Gronau, menedżer administracji w Demant Warsaw.

Projekt wnętrz został wykonany przez pracownię BIT CREATIVE. Za dostawę wyposażenia biura odpowiedzialna była firma Kinnarps.

Był to nas bardzo ciekawy i wymagający projekt. Oticon, który jest liderem w swojej branży, miał bardzo precyzyjnie określony cel – biuro musiało spełniać najwyższe wymogi w obszarach funkcjonalności i ergonomii, a pracownicy mieli się tutaj czuć po prostu dobrze. Dlatego też wspólnie z firmą Kinnarps w każdym detalu zadbaliśmy zarówno o ergonomię, jak i estetykę – powiedział architekt Barnaba Grzelecki, założyciel pracowni BIT CREATIVE.

 

Przyjazna  przestrzeń do pracy

 

W nowych wnętrzach firmy Octicon króluje styl minimalistyczny. Aranżacja biura zachwyca prostymi formami, stonowaną kolorystyką i przemyślaną funkcjonalnością. Wnętrza są jasne, użyte kolory stonowane, przeważają naturalne, szlachetne materiały oraz dużo zieleni. Zastosowany styl skandynawski to przede wszystkim połączenie funkcjonalności i uzyskanie efektu ciepłego wnętrza. Co zastosowane w przestrzeniach biurowych zwiększa efektywność, a jednocześnie wywiera korzystny wpływ na samopoczucie pracowników. W takim miejscu chętnie się przebywa i efektywnie pracuje. Wnętrza są doskonale przemyślane i niezwykle praktyczne. Każdy element wyposażenia ma tu swoje miejsce i przeznaczenie.

Jedną z najważniejszych kwestii podczas tworzenia nowej przestrzeni biurowej firmy Oticon była ergonomia. Stanowiska pracy zostały wyposażone w najwyższej jakości meble marki Kinnarps — fotele z serii Plus z zagłówkiem oraz biurka Oberon z elektryczną regulacją wysokości, dzięki którym w każdej chwili pracownicy mają możliwość zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą. Całości dopełniają odpowiednio pod względem akustycznym zaprojektowane sale konferencyjne i miejsca spotkań.

Przyjazna przestrzeń do pracy powinna odzwierciedlać jak najwięcej cech naturalnego środowiska. Dlatego też zastosowaliśmy dużo żywej zieleni, takiej jak m.in. ściany z mchu, w połączeniu z drewnem i bielą. Delikatne akcenty materiałowe i kolorystyczne stanowią dopełnienie efektu, a symbole i akcenty wizualne nawiązują do dźwięku – motywu przewodniego w firmie Oticon. Dużą wagę przyłożyliśmy także do rozwiązań akustycznych na ścianach i suficie – dodaje Barnaba Grzelecki.

 

Kinnarps – niezawodna współpraca

 

Grupa Demant współpracowała z firmą Kinnarps już przy wcześniejszych realizacjach. Znając, doskonałą jakość mebli oferowanych przez firmę oraz doceniając poprzednie współprace, grupa zdecydowała się, na ponowne powierzenie marce Kinnarps wyposażenia nowego biura.

Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny zaufała nam firma z grupy Demant, doceniając jakość, kompleksowość oferty oraz ponadczasową stylistykę rozwiązań oferowanych przez Kinnarps. Wyposażenie, łącząc jakość i ergonomię, wpisuje się w przemyślaną aranżację przestrzeni biura jako przyjaznego miejsca pracy – powiedział Maciej Zając, Key Account Manager odpowiedzialny za realizację projektu w Kinnarps.

Część mebli została zaprojektowana i wyprodukowana specjalnie na potrzeby firmy Oticon. Kinnarps dostarczył rozwiązania do open space, sal konferencyjnych oraz nowoczesnej i przestronnej kuchni w stylu skandynawskim.

Realizacja tego projektu była dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem i kreatywnym wyzwaniem. Część mebli została bowiem wyprodukowana na specjalne zamówienie według wytycznych firmy Oticon. Jesteśmy dumni, że klient otrzymał „szyte na miarę”, niepowtarzalne rozwiązanie – dodał Maciej Zając.


 

FAKTY

NAZWA: Biuro Oticon w biurowcu Q22

PROJEKT: Barnaba Grzelecki, BIT CREATIVE

INWESTOR: Oticon

METRAŻ: 599 m2

ROK REALIZACJI: 2019 r.

PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:

  • Stanowiska pracy – biurka Oberon i fotele Plus marki Kinnarps;
  • Sale konferencyjne – stoły konferencyjne Oberon, stoły mobilne Foldex, krzesła 5000 marki Kinnarps;
  • Salki spotkań – stoły koferencyjne Oberon marki Kinnarps oraz krzesła Primo marki Skandiform;
  • Kuchnia – stoły Madison marki Johanson Design, krzesła Neo Lite marki Materia i hokery Deli marki Skandiform.

 


0.0
Tagi: Kinnarps
Napisz pierwszy komentarz