Giant

Jak zadbać o higieniczne warunki w biurze? Wybierz odpowiednie rozwiązania drzwiowe

|
Dobrze zagospodarowana, funkcjonalna i ergonomiczna przestrzeń ma olbrzymi wpływ na samopoczucie oraz wydajność pracowników. Niezwykle ważna jest również troska o zdrowie, szczególnie w przestrzeniach wspólnych, w których każdego dnia spotyka się wiele osób.

Bezpieczeństwo i higiena pracy to istotne zagadnienia, których nie należy bagatelizować. Bakterie i zarazki zbierają się na wielu powierzchniach, zwłaszcza tych często dotykanych, jak np. drzwi. Trudno byłoby dezynfekować całą ich powierzchnię po każdym użyciu. Na szczęście istnieją również inne możliwości, takie jak wykorzystanie specjalnych powłok antybakteryjnych czy drzwi otwieranych bezdotykowo.

 

Gdzie sprawdzą się takie rozwiązania?

Bez wahania można powiedzieć, że wszędzie. Obecnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia są bakterie i zarazki. Staramy się przed nimi chronić, m.in. dbając o prawidłową higienę rąk, lecz często zapominamy, że możemy przenieść je z miejsca na miejsce, dotykają różnorodnych przedmiotów. Nie zawsze mamy również możliwość mycia rąk po każdym kontakcie z powierzchniami wspólnymi. Nie jesteśmy w stanie dostrzec zarazków, nie wiemy więc, w których dokładnie momentach mamy z nimi kontakt.

Higieniczne rozwiązania drzwiowe sprawdzą się w biurach, urzędach, sklepach, centrach handlowych oraz w wielu innych elementach przestrzeni publicznej. Są również polecane w takich miejscach jak żłobki, przedszkola i szkoły, a także placówki ochrony zdrowia, jak przychodnie, szpitale czy domy dla seniorów. Dzieci oraz osoby chore i starsze, o osłabionej odporności, powinny być szczególnie chronione przed szkodliwymi czynnikami, jakimi są bakterie i zarazki. Z tego względu wchodząc do szpitala, zakładamy obuwie ochronne, często jesteśmy również zobowiązaniu do stosowania innych środków ochrony osobistej. Ich doskonałym są higieniczne rozwiązania drzwiowe.

Tego typu rozwiązania zastosowane w biurze szybko i skutecznie podnoszą jego jakość i dodają prestiżu. Może to mieć wpływ na większe zainteresowanie najemców oraz potencjalnych pracowników.
 

Drzwi z powłoką antybakteryjną

ASSA ABLOY to firma oferująca różnorodne rozwiązania w zakresie otwierania drzwi, będąca niekwestionowanym liderem na rynku. W odpowiedzi na obecne zapotrzebowanie wprowadziła szereg innowacyjnych propozycji chroniących zdrowie, takich jak Abloy Active. Jest to antybakteryjna powłoka zatrzymująca zarazki. Można nią pokryć klamki, zamki oraz inne często dotykane elementy drzwi. Swoje działanie opiera na właściwościach aktywnego srebra. Wyróżnia się niemal 100 proc. skutecznością. Powłoki antybakteryjne nadają się do zastosowania na każdych drzwiach – zarówno w domu, jak i w biurze czy miejscach użytku publicznego. Uniwersalna gama kolorystyczna pozwala na dopasowanie ich do różnych modeli, możliwe jest również wykonanie powłoki w niestandardowym odcieniu na zamówienie. Jak zaznacza producent, jej zamontowanie bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie liczby dotychczasowych infekcji, a tym samym poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy. Niektóre oferowane przez ASSA ABLOY powłoki, dzięki znikomej zawartości niklu są również hipoalergiczne.
 

Drzwi otwierane bez użycia dłoni

Innym, ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez tę firmę są akcesoria drzwiowe, umożliwiające otwarcie oraz zamknięcie ich w higieniczny sposób. Produkty mechaniczne ASSA ABLOY, pozwalające na obsługę bez użycia dłoni występują w kilku wariantach. Wszystkie są funkcjonalne, ergonomiczne i łatwe do dezynfekcji. Należą do nich:

  • Klamki higieniczne ASSA, skonstruowana tak, by umożliwiać proste i szybkie otwieranie za pomocą przedramienia;
  • Uchwyty Rockwood pozwalające na obsługę drzwi za pomocą nadgarstka, przedramienia lub stopy, idealnie sprawdzające się w biurowych korytarzach oraz przejściach użytkowanych przez wiele osób;
  • Planet Na Hander, czyli praktyczne rozwiązanie umożliwiające szybkie otwieranie drzwi stopą. Pasuje do każdym drzwi, jego montaż zajmuje dosłownie 5 minut i nie wymaga naruszenia struktury drzwi.

 

Drzwi stale otwarte

W takich częściach biura jak korytarze czy hole sprawdzą się także mechanizmy utrzymujące drzwi w pozycji stałego otwarcia. Wyklucza to konieczność dotykania ich, a tym samym przenoszenia zarazków i bakterii. ASSA ABLOY oferuje kilka możliwości zapobiegających zamykaniu drzwi, takich jak:

  • Elektrotrzymacze nawierzchniowe;
  • Mechaniczne blokady otwarcia;
  • Elektrotrzymacze zintegrowane w szynie samozamykacza.

Tak duża różnorodność pozwala na najlepsze dopasowanie mechanizmu do rodzaju drzwi oraz indywidualnych potrzeb klienta.

 

Wejścia obsługiwane zdalnie

Automatyka drzwiowa to najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana technologicznie propozycja ASSA ABLOY, dopasowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdzi się w prestiżowych biurach, w których stawia się na najwyższy poziom obsługi klientów oraz komfort pracowników. W zależności od preferencji kontrola dostępu do mechanizmu otwierającego drzwi może być zintegrowana ze smartfonem, tabletem, a nawet zegarkiem. Dzięki temu jest to nie tylko higieniczne, ale również bardzo bezpieczne rozwiązanie, umożliwiające wejście do danego pomieszczenia lub strefy tylko upoważnionym osobom. Duża różnorodność produktów oferowanych w tej kategorii pozwala na idealne dopasowanie ich do rodzaju drzwi oraz oczekiwań i możliwości finansowych klienta.


 


 


 


 


 


0.0
Tagi: Assa Abloy
Napisz pierwszy komentarz