Giant

Kinnarps prezentuje nową aranżację biura w Poznaniu

|
Aranżacja przygotowana dla firmy Tpay jest odpowiedzią na zmiany wywołane przez pandemię. Firma mocno stawia na ochronę zdrowia oraz komfort, wprowadzając hybrydowy model pracy.

Ostatni rok wiele zmienił w postrzeganiu biura, jako miejsca pracy. Wiele firm rezygnowało z wynajmowanych do tej pory powierzchni, zamieniając je na mniejsze. Okazało się bowiem, że te obecne nie spełniały warunków pracy w reżimie sanitarnym, a większość pracowników przebywała na home office. Inaczej postąpiła firma Tpay, która mimo pandemii cały czas się rozwija – w ciągu roku zespół powiększył się aż o 50 proc. Wskutek tego powstało nowe biuro. Mieści się ono na 17 piętrze poznańskiego biurowca Andersia, a za jego aranżację odpowiada firma Kinnarps.

Biuro po pandemii

Aranżacja nowej siedziby Tpay czerpie dużo z doświadczeń ostatniego roku. Jest to miejsce idealne do pracy w zespole oraz pracy hybrydowej, gdy część pracowników znajduje się na miejscu, a część wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Biuro wyróżnia się dużą, jasną i przestronną przestrzenią. Dominuje w nim łagodna, pozwalająca się skupić kolorystyka. Duże okna zapewniają odpowiedni dostęp światła dziennego, a bogata zieleń pozytywnie wpływa na wzrok i pozwala się zrelaksować. Największą zaletą przestrzeni jest jednak możliwość jej modyfikacji tak, by szybko dopasować ją do aktualnych potrzeb. Meble modułowe oraz odpowiednie zagospodarowanie ułatwiają przygotowanie biura do pracy w niewielkich grupach, wideokonferencji czy szkolenia. Biuro podzielono na wyciszone strefy, w których pracownicy mogą spokojnie pracować, bez względu na to, jakie zadania aktualnie wykonują. W tym celu zastosowano takie rozwiązania jak panele dźwiękochłonne czy specjalne wykładziny.

Zarówno styl pracy, jak i zadania zespołu Tpay są wspomagane poprzez różne typy przestrzeni w biurze oraz trafny wybór rozwiązań meblowych. Zastosowaliśmy wiele elementów mobilnych, które umożliwiają łatwe przearanżowanie przestrzeni – wyjaśnia koordynatorka projektu Kinnarps Polska Monika Papiernik. – Dodatkowym atutem jest ergonomia, którą zapewniają m.in. fotele obrotowe dopasowujące się automatycznie do wagi użytkowników czy biurka z elektryczną regulacją wysokości, umożliwiające komfortową pozycję podczas pracy osobom o różnym wzroście – dodaje.


0.0
Tagi: Kinnarps
Napisz pierwszy komentarz