EQ2

Feniks na ukończeniu

Warszawski biurowiec Feniks jeszcze w tym roku powinien otrzymać zgodę na użytkowanie.
Warszawski biurowiec Feniks jeszcze w tym roku powinien otrzymać zgodę na użytkowanie.
Warszawa. Dobiega końca budowa budynku biurowo-usługowego Feniks przy rogu ulic Żelaznej i Siennej.

Do końca tego roku firma Europlan chce otrzymać pozwolenie na użytkowanie powstającego w centrum Warszawy biurowca Feniks. Inwestycja, która rozpoczęła się rok temu jest już obecnie w fazie wykańczania elewacji i montażu instalacji wewnętrznych.

Na siedmiu kondygnacjach, warszawski biurowiec Feniks będzie miał do zaoferowania najemcom łącznie 10 tysięcy mkw. powierzchni. Natomiast na najniższym poziomie będzie blisko 1000 mkw.  powierzchni z przeznaczeniem na handel i usługi.

-Typowe piętro w budynku ma ok. 1500 mkw. i dedykowane jest zarówno firmom pracującym w podziale na pokoje jak i tym preferującym układ otwartej przestrzeni tzw. open space - mówi Monika Rogucka Leasing Director firmy Europlan.

Nie bez znaczenia jest świetna lokalizacja Feniksa - bezpośrednia bliskość głównych węzłów komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, metro) zapewnia duży komfort oraz wygodny dojazd z każdej części miasta.  Feniks jest jedynym budynkiem biurowym, który zostanie ukończony w tym roku  w Centralnym Obszarze Biznesu.

Za projekt architektoniczny budynku odpowiada Archico Projekt, pod nadzorem Konrada Tanasiewicza. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Modzelewski&Rodek Sp. z o.o., polska spółka zależna austriackiego PORR.

Inwestor warszawskiego Feniksa,  Europlan, jest firmą inwestycyjną, specjalizującą się w akwizycjach i restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz w realizacji projektów nieruchomościowych w Europie Środkowowschodniej. Założycielem firmy jest polski bankier inwestycyjny z Londynu  Artur Kozieja.


0.0
Napisz pierwszy komentarz