Inter-bud Fabryczna - duży

Biura w Warszawie mają się dobrze

Za rozwojem rynku biurowego w naszym kraju przemawiają dobre wskaźniki makroekonomiczne oraz zdolność Polski do przyciągania coraz większej liczby międzynarodowych najemców.
Za rozwojem rynku biurowego w naszym kraju przemawiają dobre wskaźniki makroekonomiczne oraz zdolność Polski do przyciągania coraz większej liczby międzynarodowych najemców.
Budowanych jest 400 tys. mkw. biur a prawie 300 tys. mkw. jest wynajęte. Specjaliści PBM Południe Development podsumowują rynek powierzchni biurowych w stolicy.

Warszawski rynek biurowy znajduje się w czołówce europejskiej pod względem ilości powierzchni biurowych planowanych do oddania w tym roku. Eksperci PBM Południe Development w oparciu o opublikowane wcześniej dane przypominają, że w Warszawie w całym 2012 roku ma zostać oddanych do użytku 280.000 mkw. nowej powierzchni biurowej. Łączna powierzchnia biurowa stolicy Polski wynosi 3,7 miliona mkw.  Cushman & Wakefield wyliczył, że w pierwszej połowie 2012 roku w Warszawie oddano do użytku 11 nowych budynków, oferujących 110 300 mkw. powierzchni. To niemal tyle, ile w całym 2011 roku.

W budowie jest 400 tys. mkw. biur, a do końca 2014 roku stołeczni deweloperzy mają oddać ponad 630 tys. mkw. nowoczesnych biur. Do największych realizowanych inwestycji należy zaliczyć przede wszystkim: Warsaw Spire, Gdański Business Centre i Konstruktorska Business Centre. 

Przedstawiciele PBM Południe Development przyznają, że postępująca w kierunku Pragi budowa metra, niskie stawki czynszowe i ciekawy charakter inwestycji przyciągają najemców. Inwestycja Kijowska to kompleks złożony z nowoczesnego budynku o ciekawej bryle i odrestaurowanej zabytkowej kamienicy, w której jest dziś dostępna nowoczesna powierzchnia biurowa. 

Warszawski rynek nieruchomości biurowych prężnie się rozwija. W ciągu 6 pierwszych miesięcy tego roku, według danych CBRE podpisano umowy najmu na łączną powierzchnię aż 298.000 mkw. Wpływ na taki wynik mają zapewne stabilne stawki czynszów.  Najlepsze powierzchnie biurowe w centrum miasta można wynająć obecnie za 22 – 27 euro/mkw./m-c. W najlepszych obiektach położonych poza centrum 1 mkw. powierzchni biurowej kosztuje 14 – 16 euro/mkw./m-c.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra