Tétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoINTER-BUD logoTorus logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKontor logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Adgar chce certyfikat LEED

Jak przyznaje najemca warszawskiego kompleksu biurowego Adgar, starania o certyfikat LEED do kolejny krok w strategii zakładającej tworzenie dla najemców wyjątkowych warunków sprzyjających efektywnej pracy.
Jak przyznaje najemca warszawskiego kompleksu biurowego Adgar, starania o certyfikat LEED do kolejny krok w strategii zakładającej tworzenie dla najemców wyjątkowych warunków sprzyjających efektywnej pracy.
Warszawa. Zarządca złożył już wniosek o przyznanie kompleksowi międzynarodowego certyfikatu środowiskowego LEED w kategorii „budynki istniejące”.

Kompleks biurowy Adgar, to nowoczesne centrum biznesowe na warszawskim Mokotowie. W skład centrum wchodzą biurowiec Adgar Business Centre oraz dwa budynki Adgar Plaza A i B, oferujące łącznie 39 tysięcy mkw. powierzchni najmu. Chcąc potwierdzić przez niezależnych ekspertów, że centrum jest przyjazne dla środowiska, firma  Adgar Postępu złożyła wniosek o przyznanie certyfikatu LEED w kategorii „budynki istniejące”.

 W ramach procesu certyfikacji budynek zostanie poddany ocenie przez specjalistów z Green Building Certification Institute. Aby zwiększyć swoje szanse, zarządca nie wyklucza wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu obiektu, co będzie wymagać współpracy z najemcami. Wśród potencjalnych rozwiązań wymienia się wprowadzenie zasady dokonywania odpowiedzialnych zakupów i wybierania produktów bardziej ekologicznych, jak energooszczędne żarówki czy biodegradowalne środki czystości, segregowanie odpadów oraz nastawienie się na transport publiczny lub rower, na który przerzuca się coraz więcej osób dojeżdżających do pracy. 

- Tym, co wyróżnia kompleks biurowy Adgar są przyjazne, estetyczne i motywujące warunki sprzyjające efektywnej pracy. Oddajemy do dyspozycji najemców o wiele więcej niż doskonale wyposażoną powierzchnię biurową. Na terenie kompleksu znajduje się centrum konferencyjne, klub sportowo-rekreacyjny, restauracja i kawiarnia, centralna serwerownia o najwyższym standardzie bezpieczeństwa, a nawet przedszkole. Postanowiliśmy ubiegać się o certyfikat LEED, ponieważ wierzymy, że przyniesie to wymierne korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla naszych najemców w postaci oszczędności, zdrowszego środowiska pracy, zwiększającego wydajność pracowników, a także satysfakcji, że robią coś pożytecznego dla nas wszystkich – powiedział Eyal Litwin, wiceprezes w Adgar Investments & Development Ltd.

Warto zaznaczyć, że dotychczas certyfikat LEED w kategorii budynków istniejących przyznano zaledwie 35 budynkom w Europie, w tym 1 w Polsce (Rondo 1).
 


0.0
Tagi: Adgar
Napisz pierwszy komentarz
mantra