Giant

Google nowym właścicielem The Warsaw HUB

|
Google przejmuje The Warsaw HUB
Google przejmuje The Warsaw HUB
Google Poland, będący jednym z głównych najemców kompleksu, przejmuje The Warsaw HUB. Łączna wartość inwestycji ma wynieść blisko 2,7 mld zł.

Zrealizowany przez Ghelamco wielofunkcyjny kompleks wieżowców wkrótce będzie mieć nowego właściciela. Google Poland, obecnie będący najemcą ponad 20 tys. mkw. pow. biurowej w kompleksie, w ramach transakcji przejmie dwie wieże, w których mieści się część biurowa kompleksu, pasaż handlowy, a także część podziemną. Wartość transakcji wstępnie oszacowano na blisko 583 mln euro.

Naszym celem jest budowanie przyjaznych środowisku, dostępnych dla wszystkich, wpisujących się w tkankę miejską budynków. Taki jest właśnie The Warsaw HUB. Jesteśmy dumni z tego, że Google zdecydował się na posiadanie w nim swojej siedziby i jednocześnie kupił tę nieruchomość — podkreślił Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Ghelamco.

 

Największa w historii tego regionu transakcja biurowa

W procesie transakcji doradcą Ghelamco była firma CBRE. Jak podsumował Sean Doyle, szef Capital Markets na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE, sprzedaż kompleksu to największa pojedyncza transakcja biurowa w historii rynku polskiego oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Transakcja podkreśliła siłę polskiego rynku inwestycyjnego i ugruntowała pozycję stolicy wśród najważniejszych światowych rynków inwestycyjnych.

Google działa w Polsce od ponad 15 lat i jesteśmy dumni, że możemy pogłębić nasze zaangażowanie w kraju inwestując w zakup kompleksu biurowego The Warsaw HUB – zaznaczyła Ruth Porat, Senior Vice President oraz Chief Financial Officer Google i Alphabet.

 

Google stawia na rozwój

Przejęcie i dalszy rozwój kompleksu The Warsaw HUB oznacza, że Google będzie w swoich warszawskich biurach dysponował przestrzenią mogącą pomieścić nawet 2500 pracowników. Tym samym inwestycja ta zapewni możliwość zaoferowania pracownikom każdego z modeli pracy – zdalnej, hybrydowej oraz stacjonarnej.

Google docenia to, co Polska ma do zaoferowania i jest przykładem na to, że nasze kraje wspólnie budują przyszłość w dziedzinie technologii, która może zmienić świat – podsumował Mark Brzezinski, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Piotr Nowak, minister rozwoju i technologii podkreślił, że inwestycja Google na stołecznym rynku biurowym jest dowodem na to, że Polska ma ogromny potencjał w rozwijaniu innowacji i nowych technologii. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że decyzja Google stanowi potwierdzenie dobrej kondycji i atrakcyjności polskiej gospodarki, a także istotne miejsce Polski na mapie rozwoju firm z obszaru nowych technologii.

 

Kompleks jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska

Wśród najemców kompleksu The Warsaw HUB, obok Google, są także m.in. Cushman & Wakefield, Getin Noble Bank, Standard Chartered, GATX, Atradius, Elanco, GrECo oraz OmniOffice. W trzeciej wieży kompleksu dodatkowo znajdują się też hotele Crowne Plaza i Holiday Inn Express, które pozostają w rękach Ghelamco.

The Warsaw HUB usytuowany przy rondzie Daszyńskiego składa się trzech budynków – 86-metrowego obiektu hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych połączonych wspólnym, pięciokondygnacyjnym podium. Za projekt obiektu odpowiada pracownia AMC Andrzeja Chołdzyńskiego. Wnętrza są natomiast dziełem Przemysława „Mac” Stopy i zespołu Massive Design. Bezpieczeństwo oraz zastosowanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska potwierdzają liczne certyfikaty, jak WELL Health-Safety Rating oraz BREEAM na poziome Excellent, a także „Obiekt bez barier”.


0.0
Napisz pierwszy komentarz