UNIMOR Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoTétris Poland logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wmurowano kamień węgielny pod Atrium 1

Kamień węgielny wmurowywał Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.
Atrium 1 będzie najbardziej zielonym biurowcem tej części Europy
To pierwsza z ważnych uroczystości, która odbyła się na budowie tego najbardziej zielonego biurowca w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii poziom zużycia energii w budynku obniży się o co najmniej 50 proc. w porównaniu do innych budynków spełniających polskie normy. To właśnie dzięki między innymi temu czynnikowi, biurowiec Atrium 1 przy al. Jana Pawła II, przy Rondzie ONZ w Warszawie uznawany jest za najbardziej zielony w tej części Europy.

W miniony piątek odbyła się pierwsza ważna uroczystość, wmurowanie kamienia węgielnego, na placu budowy tego warszawskiego biurowca, który na rynek dostarczy 18 tys. mkw. powierzchni najmu. Akt erekcyjny podpisali Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe, Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland oraz Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanska S.A.
 

- Atrium 1 to inwestycja wyjątkowa, nie tylko na mapie naszych projektów, ale też na mapie obiektów biurowych powstających w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to projekt bardzo nam bliski, bo doskonale odzwierciedla filozofię naszej firmy i kierunek, w którym w Skanska podążamy. Budowa Atrium 1 to kolejny krok w kierunku nowoczesnego zrównoważonego budownictwa i odpowiedź na oczekiwania naszych klientów: zarówno najemców, jak i inwestorów – powiedział podczas uroczystości Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

Biurowiec zostanie oddany do użytku na przełomie 2013 i 2014 roku. Atrium 1 został zaprojektowany przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba sp. j., a generalnym wykonawcą jest Skanska S.A.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra