Kontor logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArchicom logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-BUD logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Promenady Wrocławskie cieszą się zainteresowaniem

Promenady Zita zostanie ukończony w 2014 roku.
Promenady Zita w pełnej okazałości
W części biznesowej pojawi się już drugi biurowiec. Konkurs na jego projekt wygrali wrocławscy architekci Maćków Pracownia Projektowa pod kierownictwem arch. Zbigniewa Maćkowa.

Promenady Zita będzie już drugim obiektem biurowym, który powstanie w części biznesowej Promenad Wrocławskich i będzie oferował najemcom 20 tys. mkw. powierzchni w standardzie B+. Biurowiec zostanie ukończony w 2014 roku a konkurs na jego projekt przed kilkoma dniami wygrali wrocławscy architekci Maćków Pracownia Projektowa. Już właśnie na etapie projektu inwestor zastrzegł, aby instalacje teleinformatyczne w Promenady Zita miały spore rezerwy przesyłowe, a z drugiej strony instalacje czy też elementy budynku mogły być energooszczędne, wsparte odnawialnymi źródłami energii.

- W dzisiejszych czasach biznes potrzebuje coraz wydajniejszego zaplecza technicznego. Instalacje muszą być dostosowane do rozbudowy, coraz większej ilości przesyłanych przez nie danych, ale też powinny zostać zaprojektowane i wykonane dając minimalne zużycie energii - Roman M. Meysner, Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny Vantage Development S.A.

Biurowiec Promenady Zita powstanie na terenie między ul. Trzebnicką i Rychtalską, połączonych nową ulicą Słonimskiego, której budowa rozpocznie się na wiosnę.

Warto dodać, że oddany w lipcu pierwszy z budynków biznesowych w Promenadach Wrocławskich ma kolejnego najemcę, którym jest światowy przewoźnik lotniczy Qatar Airways. W wynajętych biurach początkowo pracę znajdzie ok.100 osób. Docelowo firma chce podwoić zatrudnienie. 

- Biurowy segment rynku deweloperskiego ma się we Wrocławiu zdecydowanie dobrze i stale się rozwija. Rocznie oddawanych jest kilkadziesiąt tysięcy metrów nowych powierzchni. Znamy trend i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom inwestorów. Potencjał dla rynku wrocławskiego jest duży, dlatego też, po budowie i udanej komercjalizacji obiektu Epsilon, postanowiliśmy uruchomić nowy projekt Promenady Zita - dodaje Roman M. Meysner.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra