PGE Narodowy

EKO Budowa Green Day nabiera tempa

Green Day to kolejna inwestycja firmy Skanska we Wrocławiu
Green Day to kolejna inwestycja firmy Skanska we Wrocławiu
Wrocław. Podczas dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w specjalnej tubie umieszczono także strony tytułowe wrocławskich gazet z 15 października 2012 r.

Budowa Green Day ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2014 roku. Biurowiec powstający na rogu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej, jak wszystkie inwestycje Skanska Property Poland, będzie realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Green Day uzyskał już precertyfikację w systemie środowiskowym LEED na poziomie Gold.

- Nieprzypadkowo rozpoczynamy kolejną już inwestycję Skanska właśnie we Wrocławiu. Ponownie postawiliśmy na stolicę Dolnego Śląska ze względu na ogromny potencjał tego miasta, a także jego rosnącą popularność wśród firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Potwierdzeniem możliwości Wrocławia jest sukces komercyjny realizowanego przez nas kompleksu Green Towers, który został wynajęty w 95 proc. jeszcze przed ukończeniem budowy – powiedział dziś podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Green Day Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

Wrocławski biurowiec Green Day wzbogaci tamtejszy portfel nieruchomości biurowych o blisko 16 tys. mkw powierzchni. W budynku będzie zastosowany efektywny system klimatyzacji, adiabatyczne nawilżanie powietrza za pomocą mgły wodnej, wykorzystanie zimnego powietrza z zewnątrz do chłodzenia budynku i ciepła z biur do ogrzewania garażu, energooszczędny system oświetlenia oraz nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS.

Biurowiec zaprojektował Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o. o., a generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A.


0.0
Napisz pierwszy komentarz