Inter-bud Fabryczna - duży

W Poznaniu powstaje kolejny biurowiec

Skanska realizuje budynek biurowo-usługowy dla firmy Ferguson w Poznaniu.

W Poznaniu powstanie kolejny budynek biurowo-usługowy, o powierzchni użytkowej 3 165 mkw. Inwestycję realizuje Skanska dla firmy Ferguson, zajmującej się elektroniką użytkową. Obiekt znajduje się przy ul. Dworskiej w Poznaniu i zostanie oddany do użytku w 2013 r.

Budynek składać się będzie z dwóch podpiwniczonych segmentów. Część biurowa będzie miała trzy kondygnacje, hotelowa – cztery. Na poziomie piwnicy i parteru segmenty połączy XIX-wieczny bunkier, element Twierdzy Poznań, wykonany w konstrukcji ceglanej. Jego elewacje zostaną odnowione i wyeksponowane, a wnętrze będzie zaadoptowane na hotelową restaurację – mówi Zbyszko Kapłon, Menadżer Projektu. - Górna część bunkra stanowić będzie taras pomiędzy dwoma częściami budynku. Powstający budynek ma wpisać się w zabudowę dzielnicy Naramowice, swoją konstrukcja i wykończeniem nawiązując do istniejących obiektów w tym rejonie.

Prace budowlane postępują w szybkim tempie. W tej chwili wykonujemy elewacje oraz dach. Rozpoczęliśmy prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Wykonujemy również instalacje – mówi Konrad Nagodziński, Kierownik Budowy, Skanska.

W ramach inwestycji rozebrane zostały budynki gospodarcze, powstałe w latach 70tych XX wieku, sąsiadujące z bunkrem.  

Autorem projektu jest biuro architektoniczne ASPA&ZAPA.

Skanska prowadzi w Poznaniu również inne inwestycje, takie jak siedziba Sądu Okręgowego i Rejonowego, Krajowe Centrum Innowacji w Logistyce i eGospodarce, biurowiec MaltaHouse oraz modernizację wschodniej części CK Zamek.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra