Park Project II

Pozwolenie na użytkowanie dla Aquarius Business Park

I etap inwestycji Aquarius Business Park we Wrocławiu otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Kompleks Aquarius Business Park realizowany przez spółkę Echo Investment powstaje u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej w centrum Wrocławia. Projekt podzielony jest na dwa etapy. Budowa pierwszego budynku rozpoczęła się w sierpniu 2011 r. i właśnie otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Zakończenie budowy drugiego etapu planowane jest na październik 2013 r.

Wykonawcą stanu surowego była firma Eiffage Budownictwo Mitex SA. Za projekt architektoniczny odpowiadała pracownia Arcad z Kielc. Obecnie trwają prace wykończeniowe wnętrz.

Aquarius Business Park składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków łącznie oferujących 25 000 mkw powierzchni biurowej. Biurowiec wyposażony jest w 410 miejsc parkingowych na trzech parkingach: kubaturowym, podziemnym i zewnętrznym. W obiekcie zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak wysokiej klasy łącza teleinformatyczne oraz systemy bezpieczeństwa i kontroli dostępu. Budynek wykonany jest w sposób proekologiczny i energooszczędny, pozwalający na oszczędności związane z zużyciem energii. Wnętrza zostały zaprojektowane w układzie otwartego planu, co umożliwia swobodę aranżacji powierzchni biurowych.

Kompleks oferuje najemcom szeroką gamę usług dodatkowych. Użytkownicy będą mogli skorzystać m.in. z przychodni medycznej, restauracji, kawiarni i saloniku prasowego. Posiadacze rowerów ucieszą się na wieść o specjalnych parkingach i szatni z prysznicami. 

Najemcami w Aquarius Business Park są firmy takie jak Tieto Poland, PwC i AXIT.

Echo Investment to jedna z największych firm dewelopersko-inwestycyjnych w Europie. Posiada polski kapitał i prowadzi inwestycje również w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra