Budynek przy al. Prymasa Tysiąclecia zostanie rozbudowany

Firma Skanska podjęła się rozbudowy Instytutu Wysokich Ciśnień PAN w Warszawie.

Powierzchnia Instytutu Wysokich Ciśnień PAN w Warszawie ma powiększyć się o dodatkowe 400 mkw. dobudowę poprowadzi firma Skanska. Zakończenie planowane jest w listopadzie 2013 r. Inwestorem jest Instytut Wysokich Ciśnień PAN, a kontrakt opiewa na 3,5 mln zł netto.

W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie czterokondygnacyjnego budynku oraz naprawa elewacji istniejącego. Obiekt, mający w bliskim sąsiedztwie ruchliwą drogę, wyposażony zostanie w okna o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

W obiekcie znajdować się będą części reprezentacyjne dla gości, biura dla dyrekcji, sale konferencyjne, pomieszczenia administracyjne, techniczne i gospodarcze oraz magazyn. Do dyspozycji będą również pokoje: trzy dwuosobowe pokoje gościnne.

W zakresie infrastruktury technicznej wykonamy parking z 60 miejscami postojowymi, drogi wewnętrzne i ciągi piesze – mówi Kamil Pawłowski, z-ca Kierownika Budowy, Skanska. - Przebudujemy również sieć kanalizacji deszczowej odwadniającej cały teren: wykonamy separator substancji ropopochodnych z piaskownikiem dla wód deszczowych z parkingu. Teren inwestycji oświetlimy i wyposażymy w monitoring.

Firma Skanska ma również wykonać pas wyłączeniowy z al. Prymasa Tysiąclecia o szerokości 3 m i długości 50 m.

Skanska prowadzi aktywną działalność na Mazowszu. Oprócz planowanej dobudowy, realizuje obecnie biurowiec Atrium, Osiedle Park Ostrobramska, siedzibę Urzędu Skarbowego oraz  Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UKSW w Warszawie.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz