PGE Narodowy

Firma Sii w Olivia Gate

Podczas inauguracji nastapiło uroczyste przecięcie wstęgi
Firma Sii uroczyście zainaugurowała nową siedzibę w Olivia Gate w Gdańsku.

27 listopada gdański oddział firmy Sii uroczyście zainaugurował działalność w nowej siedzibie w Gdańsku, w Olivia Gate. Sii działa w sektorze usług outsourcingu IT i inżynierii przemysłowej. W uroczystej inauguracji udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, a także Prorektor Uniwersytetu Gdańskiego - prof. dr. hab. Mirosław Szreder.

Od 2012 roku w Olivia Gate ulokowane jest Centrum Rozwoju Oprogramowania i Centrum Testów Sii. Firma najmuje 1 240 mkw powierzchni biurowej klasy A+. Oddział w Gdańsku działa od 2008 roku i jest drugim oddziałem Sii w Polsce. Ostatni rok charakteryzował się gwałtownym wzrostem firmy, która tylko w tym okresie zatrudniła 250 osób. Oddział zajmuje się głównie klientami z branży High-Tech, bankowości i ubezpieczeń. W minionym roku wygenerowaliśmy obroty na poziomie 40 mln PLN. – mówi Michael Desmurs, Dyrektor Zarządzający Sii Gdańsk. – Firma rozpoczęła też działalność w zakresie inżynierii przemysłowej, w którym prowadzi projekty
dla światowych gigantów branży motoryzacyjnej.

Olivia Gate jest, obok Olivia Point i Olivia Tower, częścią kompleksu Olivia Business Center, zlokalizowanej przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Biurowiec jest pierwszym ukończonym etapem kompleksu. Łącznie Olivia Business Center oferować ma 120 000 mkw powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest biuro Konior&Partners z Brukseli.

Olivia Gate oferuje około 15 000 mkw powierzchni biurowej oraz 1 878 mkw powierzchni handlowo-usługowych na parterze. Wnętrza zaprojektowane zostały w formule modułowej, co pozwolić ma na ich dowolna aranżację. Na parterze dostępne będą m.in. kantyna, restauracja, pralnia, sklepy, kiosk i banki. Dodatkowo użytkownicy korzystać będą mogli z atrium, gdzie zamontowana jest fontanna oraz stworzone są tereny zielone z ławeczkami. Budynek oferuje 420 miejsc parkingowych. 


0.0
Tagi: fsa
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra