Wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy budynek Olivii

Olivia SIX
W obiekcie znajdzie się 15 000 mkw. powierzchni biurowej
Na dziś zaplanowano uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budynek Olivia SIX, należący do kompleksy Olivia Business Centre.

Budynek Olivia SIX zaoferuje najemcom 15 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A rozmieszczonej na 14 kondygnacjach, dodatkowo w obiekcie przewidziano trzy piętra parkingów podziemnych, parkingi naziemne oraz piętro przeznaczone do świadczenia usług i handlu. Dzięki budynkowi gdańskie centrum biznesowe zwiększy swoją powierzchnię do ponad 70 000 mkw.

 

Budowa Olivia SIX wpisuje się w strategię polegającą na oddawaniu do użytku jednego budynku biurowego w każdym roku. W br. ukończono budowę obiektu Olivia Four, a rok temu Olivia Point & Tower. Realizacja Olivia SIX rozpoczęła się w lutym 2014 r., jej zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2015. Obecnie spółka Pekabex wykonuje etap stanu surowego.


 

Polska się rozwija i co cieszy niezwykle rozwija się nasz region. Byliśmy najszybciej zwiększającym PKB województwem wyprzedając nawet stolicę. Olivia Business Centre od ponad 4 lat dokłada swoją cegiełkę w tym wspólnym wysiłku razem władzami publicznymi. Obok dróg, lotnisk, stadionów, portów także nasze centrum biznesu, pełne biurowców jest elementem wspólnej publicznej infrastruktury służącym naszej lokalnej społeczności. Co roku oddajemy jeden budynek na potrzeby firm, które tu Trójmieście, miejscu z olbrzymim kapitałem historycznym, intelektualnym oraz dynamicznie rozwijającym się potencjałem ludzkim, tworzą nowe miejsca pracy i generują zysk. To właśnie tutaj swoją siedzibę znalazły polskie i zagraniczne firmy różnej wielkości, wielu branż i sektorów. Razem z innymi podmiotami biznesowymi w OBC a także ze środowiskami akademickimi i naukowymi, tworzymy największy ekosystem biznesowy Trójmiasta. Bardzo się cieszę, że udaje się wspólnie zmieniać na lepsze to moje ukochane miasto, regionpodkreśla Maciej Grabski, inwestor Olivia Business Centre.

 

Kompleks Olivia Business Centre zlokalizowany jest przy Al. Grunwaldzkiej, nieopodal Hali Olivia. W ciągu czterech lat swoje siedziby na terenie inwestycji otwarło kilkadziesiąt firm, takich jak: Energa, Allianz, Bayer, PWC, PKO Bank Polski, SII, Noble, Medicover, GFKM, Starbucks, Competence Call Center, Goyello, Playsoft czy Epam. Olivia Business Centre powstaje w kilku etapach, aby ostatecznie osiągnąć prawie 120 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy AA, na działce o łącznej powierzchni 3,5 ha.


0.0
Tagi: fsa
Napisz pierwszy komentarz