bcb wrzesień 2020

Rusza budowa biurowca Nimbus w Warszawie

Wizualizacja zielonych tarasów w biurowcu Nimbus
Na stołecznym rynku pojawi się niedługo nowa inwestycja – biurowiec Nimbus, wart blisko 27 mln euro.

IMMOFINANZ Group postanowiła zainwestować na rynku nieruchomości komercyjnych w Warszawie. W dzielnicy Ochota, przy Alejach Jerozolimskich, powstanie nowoczesny biurowiec Nimbus, oferujący 19 000 mkw powierzchni. Wykonawcą została firma Porr Polska S.A. Budowa zakończyć się ma w sierpniu 2014 r.

Biurowiec oferować ma powierzchnię biurową klasy A na 13 piętrach  w zachodniej części budynku i 14 we wschodniej. W centrum obiektu znajdować się ma przestronny, jasny hol. Elewacja budynku zostanie wyposażona w systemy chroniące przed hałasem. Najemcy będą mieć do dyspozycji trzykondygnacyjny parking podziemny z około 200 miejscami postojowymi.

Lokalizacja, przy Alejach Jerozolimskich, gwarantuje bliskość szerokiego wachlarza usług, takich jak banki, przedszkola, centra medyczne i punkty handlowe. W bliskim sąsiedztwie znajdują się przystanki komunikacji miejskiej.

Nimbus Office zarejestrowany jest w programie certyfikacji LEED. Ubiegać się będzie o certyfikat na poziomie Gold. Niektórymi udogodnieniami będą np. zielone tarasy i balkony, obszerne przeszklenia oferujące dzienne światło, oraz parking dla rowerów wraz z szatnią i prysznicami. W obiekcie zastosowane mają być energooszczędne i przyjazne środowisku materiały. Budynek wyposażony będzie w system inteligentnego zarządzania (BMS) oraz kontrolę dostępu. Wnętrza pozwalać mają na dowolną aranżację przestrzeni.

IMMOFINANZ Group jest jedną z wiodących firm w Europie zajmujących się nieruchomościami. Portfel nieruchomości firmy to obecnie ponad 1 830 inwestycji o wartości bilansowej około 9,81 mld euro. W Warszawie posiada 18 biurowców.


0.0
Napisz pierwszy komentarz