Giant

Powstanie Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych

Firma Skanska wybuduje w Warszawie obiekt biurowo-naukowy dla Instytutu Lotnictwa.

Prawie 35 mln zł netto kosztować będzie Centrum innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych, które powstanie w Warszawie. Budynek wykona firma Skanska dla Instytutu Lotnictwa w dwóch etapach. Zakończenie realizacji planowane jest na lato 2014 r.

Budynek oferować będzie ponad 10 000 mkw powierzchni całkowitej. Skanska zrealizuje również przyłącza i infrastrukturę towarzyszącą. Obiekt w rzucie ma kształt litery H. Pomieszczenia reprezentacyjne zajmą część środkową, natomiast pomieszczenia do pracy znajdą się w pozostałych pawilonach.

Centrum zlokalizowane będzie przy al. Krakowskiej w dzielnicy Włochy w Warszawie.

Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę zachodniej części budynku oraz rozbudowę istniejących na tym terenie obiektów. Pierwszy budynek będzie oferować 4 052 mkw na czterech kondygnacjach. W drugim etapie powstanie wschodnia i środkowa część obiektu. Będzie to budynek czterokondygnacyjny, a jego powierzchnia wyniesie 6874,90 m kw. Ten etap zrealizujemy do końca czerwca 2014 roku - mówi Tomasz Mastej, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.

Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych pełnić ma funkcje biurowe i badawczo-rozwojowe. W obiekcie znajdą się pomieszczenia dla dyrekcji Instytutu Lotnictwa, laboratoria, sale konferencyjne i wykładowe oraz audytorium. Na parterze zlokalizowana zostanie dostępna dla wszystkich pracowników stołówka.

Instytut Lotnictwa istnieje od 1926 r. Jest to państwowa jednostka badawczo-rozwojowa, zajmująca się działalnością projektowa, inżynierską i badawczą w zakresie lotnictwa i kosmonautyki.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz