Park Project II

Co stanie się z biurowcem MARR w Krakowie?

Wizualizacja biurowca MARR
Wizualizacja biurowca MARR
6 lutego 2013 roku odbędzie się rozprawa, podczas której może zostać podjęta decyzja odnośnie dalszych losów budowy biurowca przy al. Powstania Warszawskiego.

Przy al. Powstania Warszawskiego powstać miał biurowiec MARR o powierzchni najmu 7 300 mkw na dziewięciu kondygnacjach. Budynek zlokalizowany byłby w sąsiedztwie słynnych modernistycznych „Żyletkowców” oraz obiektów użyteczności publicznej. Dużym atutem biurowca byłaby dogodna lokalizacja, wysoki standard wykonania oraz możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni przez najemców.

Jak podaje MARR, 4 października 2010 r. odebrany został projekt budowlany. 18 lutego 2011 r. zatwierdził go Prezydent Miasta Krakowa i udzielił pozwolenia na budowę. Jego decyzja została utrzymana w mocy 15 czerwca 2011 przez Wojewodę Małopolski.

Na decyzję Wojewody Małopolskiego została jednak wniesiona skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Spowodowała ona uchylenie obu wyżej wymienionych pozytywnych decyzji w dniu 21 grudnia 2011 r. Jednocześnie Sąd orzekł o braku możliwości ich wykonywania. Orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zostało zaskarżone do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Rozprawa odbędzie się 6 lutego 2013 r. Czekamy na decyzję NSA. W zależności od wyroku będziemy podejmować dalsze kroki – mówi Wiesław Bury, Prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Obiekt powstać miał z zastosowaniem materiałów takich jak szkło, aluminium i marmur. Dzięki systemowi open space oraz tzw. słupowej konstrukcji budynku najemcy mogliby dostosować przestrzeń do swoich potrzeb. Budynek, o łącznej powierzchni 12 000 mkw, spełniać miał funkcje usługowo-biurowe. Mogłoby w nim pracować około 1 200 osób. Najemcy korzystać mogliby z dwupoziomowego podziemnego parkingu z 90 miejscami postojowymi oraz z 13 nadziemnych stanowisk.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 3
Marek40 :
Dlaczego tak bardzo przejmujesz się Krakowem i skąd znasz poziom zadowolenia Krakowian skoro jesteś z Katowic?
28 stycznia 2013 08:04
PIOTR SZTELAK-KATOWICE :
Z TEGO CO WIDAC TRZEBA PORZADEK W CALEJ POLSCE W ROKU 2013 Z WOJEWODAMI WOJEWODZTW ZROBIC I SPRAWDZIC ICH KOMPETENCJE I TO CZY POPIERAJA ROZWOJ WOJEWODZTW CZY PRZYPADKIEM NIE DZIALAJA NA SZKODE WOJEWODZTW NIEKTORYCH W POLSCE.A JAK JAKIS WOJEWODA W POLSCE BEDZIE DZIALAL NA SZKODE PANSTWA POLSKIEGO I JEGO ROZWOJU TO MOZE LICZYC OD ROKU 2013 NA KONSEKWENCJE I PRZYSZLOSC W URZEDZIE PRACY DLA BEZROBOTNYCH.
27 stycznia 2013 18:32
PIOTR SZTELAK-KATOWICE :
BIUROWIEC MARR POWINIEN ZOSTAC SZYBKO DO KONCA ZBUDOWANY W ROKU 2013,JEZELI TO SIE NIE STANIE TO WIDAC EWIDENTNIE ZE KTOS DZIALA NA SZKODE MIASTA KRAKOW I NA SZKODE ROZWOJU MIASTA KRAKOW,MIESZKANCY KRAKOWA I NIE TYLKO MAJA DOSC IDIOTOW KTORZY POZOSTAWILI W KRAKOWIE SZKIELETY KTORE OSZPECAJA CALE MIASTO KRAKOW POLSKICH PATRIOTOW.JEZELI BIUROWIEC MARR NIE ZOSTANIE DO KONCA ZBUDOWANY W ROKU 2013 TO WIDAC ZE TEN KTOS KTO BLOKUJE DALSZA BUDOWE BIUROWCA MARR NA SZKODE POLSKI DZIALA I TRZEBA TO OSOBE USUNAC ZA DZIALNIE NA SZKODE MIASTA KRAKOW TAKZE I POLSKI.
27 stycznia 2013 18:26
Park Project II
mantra