Vastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCity Space logoTétris Poland logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoArchicom logoVantage Development S.A. logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Polnord obniża zadłużenie

Budynek A w kompleksie Wilanów Office Park
Budynek A w kompleksie Wilanów Office Park
Polnord obniżył krótkoterminowe zadłużenie z tytułu obligacji o 65,5 mln zł.

Strategią firmy Polnord jest systematyczna poprawa struktury zadłużenia poprzez zamianę krótkoterminowego zadłużenia na długoterminowe. 22 stycznia spółka wykupiła i wyemitowała obligacje na łączną kwotę 65,5 mln zł.

Termin zapadalności obligacji wypadał na 22 stycznia 2013 r. Podzielone one były na trzy transze o wartości 19, 20 i 26,5 mln zł. Pierwsze dwie transze wykupione zostały przedterminowo w dniach 16 i 18 stycznia. Ostatnią transzę spółka wykupiła 22 stycznia. Wykup sfinansowany został z wpływów z nowej emisji trzech serii trzyletnich obligacji zabezpieczonych o nominalnej wartości łącznej 65,6 mln zł. Ich termin zapadalności wypadać będzie w styczniu 2016 r. Obligacje mogą zostać wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst.

Zakończona emisja obligacji zapewnia Spółce dostosowanie spłaty udostępnionego finansowania długoterminowego do harmonogramu realizowanych przedsięwzięć mieszkaniowych. Zgodnie z ogłoszoną strategią, Polnord przystępuje do realizacji nowych projektów inwestycyjnych. Już na wiosnę zamierzamy wprowadzić do sprzedaży co najmniej 3 nowe projekty – dwa w Trójmieście i jeden w Ząbkach koło Warszawy. Ponadto pod koniec roku rozpocznie się realizacja wspólnego przedsięwzięcia z Waryński Development na warszawskiej Woli. Finalizujemy także negocjacje z partnerem w Krakowie. Rozpoczęcie nowych inwestycji pozwoli nam utrzymać tempo i wielkość sprzedaży. W 2012 r. sprzedaliśmy 906 mieszkań i uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji wśród deweloperów. W nadchodzącym m roku chcemy się dalej rozwijać i systematycznie zwiększać sprzedaż, tak aby w perspektywie 2 lat przekroczyć założony cel sprzedaży wynoszący 1500 mieszkań rocznie – powiedział prezes Zarządu, Piotr Wesołowski.

Polnord zrealizował projekt Wilanów Office Park. Kompleks oferuje ponad 40 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej.


0.0
Tagi: Polnord
Napisz pierwszy komentarz
mantra