CubiForms

Feniks na sprzedaż

Europlan oraz Griffin Real Estate wystawili warszawski biurowiec na sprzedaż.

Deweloper Europlan oraz współinwestor Griffin Real Estate wystawili na sprzedaż warszawski biurowiec Feniks. Wyłącznym doradcą w procesie sprzedaży została firma Colliers International.

Na początku stycznia całą powierzchnię biurowca wynajęła Grupa Banku Ochrony Środowiska. Umowa, podczas której doradzał Cushman&Wakefield, podpisana została na 12 lat, a obowiązywać będzie od maja tego roku. BOŚ zajął blisko 10 000 mkw., z czego 9 000 mkw to powierzchnie biurowe, a 1 000 mkw stanowi powierzchnia handlowa na parterze.

Feniks jest nowoczesnym biurowcem klasy A oferującym 10 000 mkw na 8 kondygnacjach. Zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Ronda ONZ, w ramach Centralnego Obszaru Biznesu. Obiekt został wykończony w wysokim standardzie, posiada podnoszone podłogi, podwieszane sufity, uchylne okna, system zarządzania budynkiem BMS oferujący m.in. kontrolę dostępu, oraz czterorurowe klimakonwektory. Najemcy korzystać mogą z podziemnego parkingu z 48 miejscami postojowymi.

Grupa BOŚ S.A. to bank komercyjny, obsługujący zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Na polskim rynku działa od 1991 r. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowana jest od 1997 r. Głównym akcjonariuszem Grupy BOŚ jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Firma inwestycyjna Europlan od 2004 r. zajmuje się m.in. realizacją projektów w sektorze nieruchomości na rynkach Europy Środkowowschodniej. Załozycielem firmy jest bankier inwestycyjny pochodzący z Londynu – Artur Kozieja. W ramach grupy inwestorów Europlan znajdują się instytucje finansowe oraz osoby z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, dysponujące nadwyżkami gotówkowymi.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CubiForms
mantra