Park Project II

Feniks na sprzedaż

Europlan oraz Griffin Real Estate wystawili warszawski biurowiec na sprzedaż.

Deweloper Europlan oraz współinwestor Griffin Real Estate wystawili na sprzedaż warszawski biurowiec Feniks. Wyłącznym doradcą w procesie sprzedaży została firma Colliers International.

Na początku stycznia całą powierzchnię biurowca wynajęła Grupa Banku Ochrony Środowiska. Umowa, podczas której doradzał Cushman&Wakefield, podpisana została na 12 lat, a obowiązywać będzie od maja tego roku. BOŚ zajął blisko 10 000 mkw., z czego 9 000 mkw to powierzchnie biurowe, a 1 000 mkw stanowi powierzchnia handlowa na parterze.

Feniks jest nowoczesnym biurowcem klasy A oferującym 10 000 mkw na 8 kondygnacjach. Zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Ronda ONZ, w ramach Centralnego Obszaru Biznesu. Obiekt został wykończony w wysokim standardzie, posiada podnoszone podłogi, podwieszane sufity, uchylne okna, system zarządzania budynkiem BMS oferujący m.in. kontrolę dostępu, oraz czterorurowe klimakonwektory. Najemcy korzystać mogą z podziemnego parkingu z 48 miejscami postojowymi.

Grupa BOŚ S.A. to bank komercyjny, obsługujący zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Na polskim rynku działa od 1991 r. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowana jest od 1997 r. Głównym akcjonariuszem Grupy BOŚ jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Firma inwestycyjna Europlan od 2004 r. zajmuje się m.in. realizacją projektów w sektorze nieruchomości na rynkach Europy Środkowowschodniej. Załozycielem firmy jest bankier inwestycyjny pochodzący z Londynu – Artur Kozieja. W ramach grupy inwestorów Europlan znajdują się instytucje finansowe oraz osoby z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, dysponujące nadwyżkami gotówkowymi.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra