Przedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoTorus logoKontor logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pierwsze zezwolenie w 2013 r. w KSSE

Krakowski Park Technologiczny wydał pierwsze zezwolenie w 2013 roku na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

Zezwolenie na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej otrzymała firma Dinozatorland Sp. z o.o. Jest to pierwsze zezwolenie wydane przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego w 2013 roku i jednocześnie 114 od początku istnienia spółki.

Dinozatorland na terenie KSSE ma ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 3,3 mln zł. Firma będzie realizować projekt w podstrefie Zator. Jest to najmłodsza i najszybciej rozwijająca się podstrefa w ramach krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Do tej pory udzielono w niej 9 zezwoleń.

W ofercie Dinozatorland znajduje się m.in. naprawa oraz konserwacja sprzętu transportowego i budowlanego. Firma posiada silną pozycję w branży wózków widłowych, podestów i wózków samojezdnych.

Spółka Krakowski Park Technologiczny istnieje od 1997 roku i zarządza krakowską specjalną strefą ekonomiczną. KSSE obejmuje 25 podstref na terenie 23 gmin. Utworzono w niej ponad 10 000 miejsc pracy, a wartość poniesionych nakładów wyniosła 1,7 mld zł. W ramach strefy działają firmy takie jak Car Technology, Unipress, Comarch, RR Donnelley, Motorola, Shell czy MAN Trucks. Przedsiębiorcy decydujący się na działalność w SSE mogą liczyć na pakiet pomocy publicznej. Strefa przeznaczona jest dla wszystkich firm z sektora przemysłowego, z wyjątkiem produkcji wyrobów koncesjonowanych, oraz dla niektórych przedsiębiorstw z sektora usług. W ramach Krakowskiego Parku Technologicznego funkcjonuje również Inkubator Technologiczny.

Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce funkcjonować mają do 2020 roku, według Rozporządzenia Rady Ministrów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra