Pierwsze zezwolenie w 2013 r. w KSSE

Krakowski Park Technologiczny wydał pierwsze zezwolenie w 2013 roku na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

Zezwolenie na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej otrzymała firma Dinozatorland Sp. z o.o. Jest to pierwsze zezwolenie wydane przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego w 2013 roku i jednocześnie 114 od początku istnienia spółki.

Dinozatorland na terenie KSSE ma ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 3,3 mln zł. Firma będzie realizować projekt w podstrefie Zator. Jest to najmłodsza i najszybciej rozwijająca się podstrefa w ramach krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Do tej pory udzielono w niej 9 zezwoleń.

W ofercie Dinozatorland znajduje się m.in. naprawa oraz konserwacja sprzętu transportowego i budowlanego. Firma posiada silną pozycję w branży wózków widłowych, podestów i wózków samojezdnych.

Spółka Krakowski Park Technologiczny istnieje od 1997 roku i zarządza krakowską specjalną strefą ekonomiczną. KSSE obejmuje 25 podstref na terenie 23 gmin. Utworzono w niej ponad 10 000 miejsc pracy, a wartość poniesionych nakładów wyniosła 1,7 mld zł. W ramach strefy działają firmy takie jak Car Technology, Unipress, Comarch, RR Donnelley, Motorola, Shell czy MAN Trucks. Przedsiębiorcy decydujący się na działalność w SSE mogą liczyć na pakiet pomocy publicznej. Strefa przeznaczona jest dla wszystkich firm z sektora przemysłowego, z wyjątkiem produkcji wyrobów koncesjonowanych, oraz dla niektórych przedsiębiorstw z sektora usług. W ramach Krakowskiego Parku Technologicznego funkcjonuje również Inkubator Technologiczny.

Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce funkcjonować mają do 2020 roku, według Rozporządzenia Rady Ministrów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz