Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Skanska w 2012 r. budowała 150 000 mkw biur

Wizualizacja kompleksu Green Horizon w Łodzi
Biurowce Green Towers we Wrocławiu
Najnowsze wyniki firmy Skanska wskazują, iż w 2012 roku firma wynajęła prawie 53 000 mkw powierzchni biurowej, a w budowie miała łącznie 150 000 mkw.

Skanska Property Poland w 2011 roku w budowie miała 90 500 mkw powierzchni biurowej. Rok 2012 przyniósł wzrost tej wartości o 65 proc. - do poziomu 150 000 mkw. Na tę liczbę składało się siedem projektów – dziesięć budynków. Deweloper realizował Green Towers i Green Day we Wrocławiu, Green Horizon w Łodzi, Green Corner i Atrium 1 w Warszawie, Malta House w Poznaniu oraz Kapelanka 42 w Krakowie.

Rok 2012 był dla nas bardzo dobry. Oddaliśmy do użytku budynki w trzech nowych projektach biurowych, do tego sprzedaliśmy dwa wynajęte kompleksy praktycznie w momencie ukończenia budowy. Znacznie wzrosła skala naszej działalności w porównaniu do 2011 roku, a jednocześnie wciąż planujemy nowe inwestycje, zarówno w Warszawie, jak i innych miastach Polski. Od dawna wierzymy w potencjał polskiego rynku i nasze dotychczasowe sukcesy tylko potwierdzają, że są ku temu solidne podstawy – powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

Skanska w 2012 roku wynajęła również 52 550 mkw powierzchni biurowych, co oznacza wzrost o 68 proc. w stosunku do roku poprzedniego, kiedy najemców znalazło 31 245 mkw biur.

Rok 2012 był ciekawy dla odważnych deweloperów z ugruntowaną pozycją na rynku. Takim właśnie deweloperem jest Skanska. Firma rozpoczyna większość swoich inwestycji bez umów typu pre-lease, co świadczy o niezachwianej, silnej pozycji rynkowej oraz braku problemów z finansowaniem projektów. Znaczny  wolumen transakcji na rynku biurowym w Polsce w 2012 roku, który przekroczył 960 tys. m kw., niewątpliwie przyczynił się również do sukcesu firmy Skanska – informuje Paweł Skałba, Partner w Colliers International.

Pod koniec 2012 roku firma sprzedała ukończone i wynajęte inwestycje biurowe: NORDEA HOUSE i Green Corner w Warszawie oraz Green Towers we Wrocławiu. Jak podsumowuje Waldemar Olbryk: Polski rynek biurowy staje się coraz bardziej konkurencyjny, jednak dobre budynki znajdą zainteresowanych najemców i inwestorów, dlatego przymierzamy się do uruchomienia w tym roku kolejnych projektów.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz