Interbiuro - duży

Kameralny biurowiec przy Nowym Świecie

Wizualizacja biurowca CBF Nowy Świat w Warszawie
Założeniem jest, aby nowy biurowiec skomponował się z istniejącą zabudową
Na Placu Trzech Krzyży w Warszawie powstanie biurowiec CBF Nowy Świat.

12 marca 2013 roku w Cannes rozpoczynają się targi MIPIM, największe w Europie wydarzenie poświęcone rynkowi nieruchomości. Portfolio inwestycji zaprezentuje na nich m.in. polski MARS FIZ. Fundusz zamierza przedstawić swoje trzy najnowsze projekty, planowane wraz z podmiotami deweloperskimi których jest głównym akcjonariuszem.

Filarem portfolio prezentowanego przez MARS FIZ będzie unikatowy biurowiec, który powstanie u wylotu ulicy Nowy Świat w Warszawie, w pobliżu dawnego „Domu Partii” i siedziby Giełdy Papierów Wartościowych.

Naszym założeniem było takie wkomponowanie obiektu w okalające go monumentalne budynki, aby zachować ich dominację nad okolicą Placu Trzech Krzyży, zaproponować kameralny i nowoczesny biurowiec, który nie zaburzy harmonii tego miejsca – mówi Andrzej Chołdzyński, autor projektu Nowy Świat BIS i współautor sąsiadującego z nim budynku GPW.

Biurowiec oferować ma 9 270 mkw powierzchni całkowitej, w tym ponad 4 000 mkw powierzchni biurowej oraz 2 000 mkw powierzchni handlowo-usługowej. Największym atutem inwestycji jest prestiżowa lokalizacja, w pobliżu najważniejszych punktów administracyjno-biznesowych w stolicy. Obok CBF Nowy Świat powstanie niezależny parking podziemny ze 140 miejscami. Centrum Bankowo-Finansowe otrzymało już od miasta pozwolenie na budowę, która rozpocznie się w II kwartale 2013 roku. Oddanie do użytku planowane jest na II kwartał 2015 roku.

MARS FIZ na targach w Cannes chce zaprezentować również planowaną inwestycję mieszkaniowo-biurową na Odolanach w Warszawie oraz grunt inwestycyjny w Gdyni, położony na terenach należących do Stoczni Remontowej Nauta S.A.

Jesteśmy pewni, że tak skonstruowane portfolio projektów inwestycyjnych, które planujemy przedstawić szerokiej międzynarodowej publiczności, spotka się z zainteresowanie inwestorów i potencjalnych partnerów funduszu –  komentuje Piotr Słupski, Prezes MS TFI, Spółki zarządzającej MARS FIZ.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra