Park Project II

Altus – najwyższy budynek w Katowicach – wystawiony na sprzedaż za 260 mln zł

Biurowiec Altus jest najwyższym budynkiem w Katowicach / zdjęcie ze strony obiektu
Biurowiec Altus jest najwyższym budynkiem w Katowicach / zdjęcie ze strony obiektu
Syndyk masy upadłościowej Reliz Sp. z o.o. wystawił na sprzedaż należący do przedsiębiorstwa biurowiec Altus.

Przedsiębiorstwo Reliz Sp. z o.o. działało w sektorze nieruchomości, wynajmując powierzchnie biurowe i usługowe znajdujące się w należącym do niego budynku Altus w Katowicach. W sierpniu 2012 roku Kredyt Bank (mający 100% udziałów w spółce Reliz) poinformował o upadłości likwidacyjnej przedsiębiorstwa. Obecnie syndyk masy upadłościowej Reliz Sp. z o.o. ogłosił przetarg na nieruchomość należącą do spółki. Cena wywoławcza wynosi 260 230 000 zł.

Wadium dla chętnych opiewa na 10 mln zł, oferty składać można do 22 marca, ich otwarcie nastąpi 25 marca.

Biurowiec znajduje się przy ul. Uniwersyteckiej 13 i jest najwyższym budynkiem w Katowicach, mierzącym 125 m wysokości. Oferuje 69 000 mkw całkowitej powierzchni klasy A, składając się z trzech brył, połączonych ze sobą czterokondygnacyjnym Atrium. Druga część obiektu liczy 18 pieter, natomiast trzecia – 29.

W biurowcu znajdują się biura, punty usługowe, fitness klub Get Fit, Centrum Filmowe Helios, hotel Qubus oraz SkyBar. Użytkownicy obiektu korzystać mogą z trzypiętrowego parkingu z 560 miejscami postojowymi oraz z myjni samochodowej.

W biurowcu Altus zastosowano m.in. system BMS, nowoczesne systemy ogrzewania i klimatyzacji, sieci komputerowe i transmisyjne, kontrolę dostępu oraz monitoring. W obiekcie zamontowany jest również zintegrowany system przeciwpożarowy, a także podwieszane sufity, podnoszone podłogi i 6 linii schodów ruchomych. W budynku znajduje się 18 wind.

Najemcami w obiekcie są m.in. Capgemini, Deloitte, Eniro, Grupa Lotos, Skanska, Knight Frank, Segro i ThyssenKrupp Elevator.


0.0
Tagi: Katowice
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra